Resident Evil Village – úvodka

Resident Evil Village dostane díky chystanému DLC nové postavy do režimu The Mercenaries

12. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Je to až neuvěřitelné, když si uvědomíte, že od vydání posledního dílu populární série, Resident Evil Village, uplynulo něco málo přes rok. Společnost Capcom se v současné době chystá vydat rozšíření – Shadows of Rose – které prý kompletně uzavře ságu rodiny Wintersových.

Kromě příběhového režimu má DLC přinést pohled z třetí osoby a aktualizaci do The Mercenaries, díky níž můžete hrát za Chrise Redfielda, Karla Heisenberga a Lady Dimitrescu. Podle nových informací budou mít hráči přístup ke dvaceti odemykatelným předmětům, které představují různé fáze a schopnosti.

Zdroj: Capcom

V rozhovoru pro zahraniční magazín Polygon se ředitel vývoje Kento Kinoshita podělil o zajímavé informace o chystaném rozšíření The Mercenaries. Kinoshita uvedl, že se vývojáři zaměřili na to, aby každá z nových postav byla výraznější. Jednotlivé postavy mají mít unikátní styl, který by měl lidi motivovat k tomu, aby je všechny vyzkoušeli.

Chris bude expertem na střelné zbraně a boj zblízka – třeba rozdrtí další kámen pěstmi – zatímco Karlík bude vládnout magnetickou silou. Co se týče naší dvoumetrové Lady, bude mít telekinetickou schopnost, která jí umožní házet nábytkem. Capcom očekává, že přidání těchto tří populárních hrdinů zvýší zájem o režim The Mercenaries, který je v současnosti omezen na režim Horde, kde hrajete za hlavní postavu Ethana. Kento však také dodal, že tento přídavek je rovněž částečnou reakcí společnosti na zpětnou vazbu hráčů.

Je zde také zmíněno, že ačkoliv jsou všechny tři postavy velmi silné, budete muset vylepšovat předměty, zbraně a různé schopnosti jejich nákupem, abyste maximalizovali své skóre a využili plný potenciál hrdinů. Co se týče Lady, ta musela být z technických důvodů trochu upravena, ale nemusíte se bát, že by byla různě pozměněna, jen nebude tak velká jako v základní hře. DLC Resident Evil Village Winters Expansion bude stát přibližně pět stovek pro hráče, kteří již vlastní základní hru, a vyjde 28. října, právě na Halloween. Hráči, kteří hru nevlastní, si mohou zakoupit Resident Evil Village Gold Edition, která vyjde ve stejný den, cena by se měla pohybovat něco málo přes tisícovku.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.