Clockwork Revolution – robotická stráž

Clockwork Revolution bude manipulovat s časem

12. 6. 2023
Zdroj náhledu: inXile Entertainment

Xbox Games Showcase je tradičně jednou z těch nejvýraznějších prezentací letních událostí a nepochybně šlo o dosud nejzajímavější show celého Summer Game Festu. Nadšení bylo veliké a kromě očekávaných oznámení byl prostor také pro odhalení úplných novinek. Jedním takovým překvapením byla hra Clockwork Revolution od společnosti inXile Entertainment, u níž se už nějakou dobu nazpět objevily šuškandy o novém projektu. Zvěsti uváděly, že by se mělo jednat o steampunkové FPS z pohledu první osoby pod tajemným označením „Project Cobalt“. Včerejší večer za všemi domněnkami udělal tlustou čáru, protože titul Clockwork Revolution byl oficiálně představen světu a zejména fanoušci Bioshocku z něj mají radost.

Vše se odehraje v pokrokovém městě Avalon, které čerpá znatelnou inspiraci z viktoriánské doby. Lidé zde žijí v harmonii se stroji a užívají si nejmodernějších výdobytků lidstva. Metropole poháněná parou je ovládána pevným řádem nastaveným ženou, známou jako Lady Ironwood. Nad městem dohlíží s pomocí svých robotů a dronů. Situaci do rukou vezme žena jménem Morgan, když se chopí zbraní a začne se bouřit proti nastavenému režimu i útlaku nižší třídy. Ku pomoci jí bude stroj času, s jehož pomocí se může vrátit do minulosti ke klíčovým okamžikům a změnit tok dějin. Každičká změna v minulosti ovšem znamená hmatatelný dopad na budoucnost Avalonu a cestování v čase bude neustále měnit současnost v závislosti na vašich volbách. Příběh se tedy odehraje tak, jak ho vy sami nasměrujete.

Clockwork Revolution vyjde na PC a Xbox Series X/S někdy, až přijde ten pravý čas, jak udává oznamovací trailer. Příjemnou zprávou je, že majitelé předplatného Xbox Game Pass si jej budou moct zahrát hned v den vydání.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.