Nejočekávanější tituly – červen 2023

Nejočekávanější tituly chystané na červen

1. 6. 2023
 

Polovina roku se blíží a s ní i příslib dalšího zajímavého měsíce, v němž se hráčům představí nové videoherní přírůstky. Tentokrát se můžeme těšit na skutečně širokou paletu různých žánrů. Níže naleznete výběr těch nejzajímavějších novinek chystajících se vyjít v červnu.

Street Fighter VI    

2. června / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One

Měsíc červen velkolepě otevře očekávaný bojový titul Street Fighter VI, o němž se v posledních týdnech velmi diskutovalo díky intenzivní marketingové kampani. Hráči už netrpělivě vyčkávají na výzvy, které nová generace této zajeté série přinese. Na scénu se mají vrátit staří známí mistři, ale zahrajete si i za ty, co se oblíbenci fanoušků stali teprve nedávno. Ovládněte bojiště díky vyspělému bojovému systému, hromadě nových funkcí i barevnějšímu vizuálu ve stylu pravých pouličních rvaček. Vaše cesta k tomu, abyste se stali nejsilnějším bojovníkem, začíná teď a tady.

Diablo IV    

6. června / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One

Legendární Diablo zná snad každý správný pařmen a pokračování si nechá ujít jen málokdo. Zabrouzdejte do zrádného světa kampaně ještě rozsáhlejší než kdy dříve. Čekat na vás bude pět tříd s přizpůsobitelným vzhledem, skrze něž pocítíte temnotu Sanctuary na každém kroku. Postavit se budete muset démonické Lilith jakožto hlavnímu záporákovi a překazit její nekalé plány. Do popředí se dostane zajímavý příběh a nezvyklé filosofování nad tématem dobra a zla. Dojmy hráčů z několika příležitostí k otestování prologu Diablo IV jsou velice pozitivní a zdá se, že si Blizzard na své konto chystá připsat další úspěch.

Naše první dojmy si můžete přečíst zde.

Amnesia: The Bunker    

6. června / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Dalším přírůstkem do červnové nadílky bude i titul Amnesia: The Bunker, který během května stihl vystřídat další dva nové termíny vydání. Autoři hru stále posouvají o týden či dva, dle jejich slov kvůli přihlédnutí ke konkurenci a přiznání, že jejich načasování s uvedením na trh ještě stále není ideální. Nový díl populární série se pokusí získat si srdce hráčů díky slibovanému intenzivnímu hororovému zážitku v prostředí temného bunkru z první světové války. V jeho útrobách na vás budou číhat všemožné děsy a nepřátelé libující si ve tmě. V kůži francouzského vojáka budete sbírat zásoby, vyrábět nástroje a činit důležitá rozhodnutí ovlivňující zakončení příběhu.

MotoGP 23    

8. června / PC, PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Zatímco předešlé měsíce patřily spíše RPG a indie titulům, červen nabídne hned několik závodních her, na něž fanoušci již netrpělivě čekají se zatajeným dechem. Jako první na scénu vstoupí MotoGP 23, které se pokusí nejen podat pomocnou ruku novým hráčům, ale naopak i těm zkušenějším poskytnout náročné výzvy. Vydejte se na trať v kůži svého oblíbeného jezdce, předjeďte všechny soupeře, nabažte se adrenalinu a staňte se šampionem. Nakopněte svou kariéru profesionálního závodníka, upravujte jízdní vlastnosti, hrajte různé režimy a těšte se na dynamické počasí, které společně s umělou inteligencí do hry vnese nutnou dávku nepředvídatelnosti.

Harmony: The Fall of Reverie    

8. června / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

V sázce je osud lidstva. Studio Don’t Nod po Life is Strange přinese další příběhovou adventuru s názvem Harmony: The Fall of Reverie. Příběh je zasazen do nedaleké budoucnosti středomořského magického města Reverie, kde kromě obyčejných lidí žijí i božstva. Hlavní hrdinkou se stane mladá dívka Polly vracející se po několika letech v zahraničí domů, aby nalezla svou ztracenou matku. Brzy zjistí, že má dar jasnovidectví, který ji spojuje s říší Aspirací lidstva, a ona zde díky své schopnosti může do jisté míry ovlivnit budoucí směřování Reverie. Prozkoumejte různé scénáře i jejich důsledky a podle toho si vyberte tu nejvhodnější cestu k nastolení rovnováhy mezi naším a tím božským světem.

Layers of Fear    

15. června / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Velkolepé vyvrcholení série psychologických hororů Layers of Fear nás už velmi brzy přinutí opět se ponořit do temnoty, absurdna a záhad, abychom odtajnili příběh spisovatelky. Proslulé studio Bloober Team je známé svými hororovými kousky, ale Layers of Fear díky síle Unreal Engine 5 zahraje na každičký hráčův smysl a přiměje ho si nadělat do kalhot i z toho sebemenšího děsivého zvuku. Těšte se na atmosférický zážitek plný tajemna, napětí, zrychleného tepu a skládání událostí celé série dohromady. Co skvělý první díl v roce 2016 započal, stejnojmenný titul o pár let později pozvedne na novou úroveň strachu.

F1 23    

16. června / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Dalším nášupem pro fanoušky rychlé jízdy bude i chystaná F1 23 jakožto oficiální videohra šampionátu 2023 FIA Formula One World Championship™. Ta oproti svým předchůdcům slibuje zlepšení řízení, plynu a dalších jízdních vlastností ve snaze dosáhnout autentického chování vozidla a svůj realistický model závodění tím pozvednout na nový level. Novinkou je spolupráce s dvojnásobným mistrem světa Maxem Verstappenem a závodit se bude na známých tratích v rámci příběhové kampaně i v dalších režimech a výzvách. S Champions Edition navíc dostanete dřívější přístup a za volant budete moci usednout už od 13. června.

Park Beyond    

16. června / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/Series X/S

Koluje-li vám v žilách zápal pro to, mít věci pod kontrolou a řídit ostatní, chystaný manažerský tycoon Park Beyond bude přesně tím pravým pro vás. Přetvořte vizi ideálního zábavního parku v realitu pomocí kreativního budování, najímání zaměstnanců a vydělávání tučného kapitálu. Staňte se vizionářem, tvůrcem, designérem i manažerem místa, kam se budou lidé rádi vracet. Přizpůsobte si herní prostředí dle libosti své fantazie, plňte příběhové mise a postupujte směrem vzhůru na pomyslném firemním žebříčku. Starost o blaho i spokojenost zákazníků bude vaší prioritou číslo jedna.

Naše první dojmy z uzavřené betaverze si můžete přečíst zde.

Aliens: Dark Descent    

20. června / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

V tomto titulu budete se svým týmem vyšetřovat, co způsobilo zákeřnou epidemii Xenomorfů na planetě Lethe. Jedná se o hru žánru real-time tactical squad, v níž budete velet skupině mariňáků, rozdávat jim příkazy a činit určitá rozhodnutí. Aliens: Dark Descent bude obsahovat funkci permadeath. Když přijdete o vojáka, už jej nebudete moct oživit. Smrt je trvalá. Z toho důvodu bude nutné mariňáky přizpůsobovat jednotlivým situacím a specializovat je na to, aby mise ve zdraví přežili. Rozhodnutí, která učiníte, totiž mohou mít fatální následky a dobré velení bude potřeba více než kdy dříve. Pečlivě volte svou strategii, hlídejte si zdraví i příčetnost svých vojáků, rozvíjejte základnu, zkoumejte nové technologie, spravujte zdroje a přežijte.

Crash Team Rumble    

20. června / PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Crash Bandicoot je jedním z našich dětských hrdinů, v jehož kůži jsme zažili již nejedno dobrodružství. Tentokrát nás čeká něco trošičku jiného. Chystaná online multiplayerovka Crash Team Rumble proti sobě postaví dva týmy o čtyřech hráčích ve snaze získat požadované množství ikonického ovoce Wumpa dříve než soupeři. Každá z mnoha postav klaďasů i padouchů má své unikátní schopnosti, které se mohou hodit při boji s nepřátelským týmem, k obraně vlastních zásob nebo k získání důležitých strategických bodů na mapě. Hrát budete moct za Crashe Bandicoota, ale na výběr bude i Cortex, Coco, Dingodile, Brio a Tawna.

Final Fantasy XVI    

22. června / PC, PlayStation 5

Šestnáctý díl slavné série Final Fantasy hráče postaví do pozice mladého rytíře jménem Clive Rosfield, který musí chránit prince s výjimečnou schopností. Blahobyt světa Valisthea naruší záhadná nemoc Blight a ohrozí tak nastolený mír. Final Fantasy XVI přijde s několika úpravami, jako je například parta společníků plně řízená umělou inteligencí. To samé však neplatí o mocných bytostech sídlících v lidském hostiteli zvaných Eikony, které půjde vyvolat a využít jejich sílu v boji. Aktivitami, postavami i úkoly bohatý svět nabídne možnost jej prozkoumat za cca třicet hodin herního času věnovaného výhradně hlavnímu příběhu. Tento čas se zdvojnásobí, hodláte-li objevit úplně vše.

Master Detective Archives: Rain Code    

30. června / Nintendo Switch

Jste připraveni vyřešit pár záhad? Na Nintendo Switch se koncem června chystá temné fantasy plné záhad Master Detective Archives: Rain Code. Společně s dvojicí detektivů jménem Yuma a Shinigami vyřešte záhady města Kanai Ward. Na pomoc vám přispěchají i další zkušení detektivové z organizace, do které rovněž patříte. Každý z nich vám nabídne své speciální dovednosti, obzvláště užitečné při řešení případů. Sbírání důkazů bude o dost jednodušší, když budete moct přejímat podoby někoho jiného, detekovat tlukot srdce a mnoho dalšího. V cestě vám bude stát Amaterasu Corporation s obrovským vlivem k zamlčování informací úzce spjatých s případy.

Dále také vychází    

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.