Copycat – úvodka

Copycat vás naučí skutečný význam domova

28. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Videohry s kočičími protagonisty tu s námi v jisté míře byly odjakživa, ale až díky veleúspěšnému Stray se zdá, že vývojáři začínají postupně zaplňovat díru na trhu. Není divu, že poptávka po kočičích hrách jen roste, a tým ze studia Spoonful of Wonder na ni reaguje oznámením projektu s názvem Copycat. Stejně jako vás Stray vrhlo do role toulavé kočky, u Copycat tomu nebude jinak.

Hráči zažijí příběh zklamání, radosti, naděje, ale i smutku. Jako toulavá kočka jménem Dawn, kterou si jednoho dne z útulku domů přinese starší žena Olivie, aby zaplnila prázdné místo po ztraceném chlupatém společníkovi, budete nejprve chtít utéct zpět na ulici. Dawn si však se svým páníčkem rychle vybuduje silné pouto, ale poté, co Olivie onemocní, se všechno změní a Dawn bude její místo v domácnosti ukradeno, jak napovídá název hry, zatoulaným napodobitelem. Dawn se pokusí vrátit zpět, ale bude si ji Olivie pamatovat? Kterou kočku se rozhodne si nechat a kterou vyhodí na ulici? Byla i Dawn něčí kopií?

Titul bude výpravnou dobrodružnou adventurou zaměřenou na pouto mezi člověkem a zvířetem. Hravě barevný vizuál doprovodí chvilky radosti, ale hra bude umět být stejně tak temná a pesimistická. Poznejte skutečný význam domova ve chvíli, kdy o něj přijdete. Prozkoumejte okolí, ponořte se do emociálního vyprávění doplněného občasnými narativními volbami a poddejte se půvabné hudbě.

Copycat ještě nemá stanovené datum vydání, ale už nyní si hru můžete přidat do seznamu přání a netrpělivě čekat na další podrobnosti. Titul vyjde na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.