Stray – micina

Stray dostane podobu animovaného filmu

6. 9. 2023
Zdroj náhledu: Annapurna Interactive

Jeden z horkých kandidátů na ocenění Hry roku 2022 se podívá na filmové plátno, jak americký vydavatel Annapurna Interactive čerstvě oznámil. Kočičí adventura Stray dostane celovečerní animovanou adaptaci svého emotivního příběhu kočky toulající se po futuristickém městě obývaném roboty. Pokud hra unikla vaší pozornosti, více se o ní dozvíte v naší recenzi hry Stray, která se přidává k obrovské hromadě dalších pozitivních ohlasů. Možná právě hluboká myšlenka titulu vedla k rozhodnutí ji ztvárnit i jinými způsoby.

Podle dostupných informací by se mělo jednat o animovaný film, na kterém bude pracovat Annapurna Animation – divize animovaných filmů Annapurny. Podle webu EW jde však pouze o jeden z mnoha chystaných projektů tohoto týmu po úspěšném debutu snímku Nimona. Studio je nyní připraveno zahájit další ze svých plánů, jímž jsou adaptace videoher od Annapurna Interactive.

„Toto je hra, která je o tom, co nás dělá lidmi, ale žádní lidé v ní nejsou,“ říká Robert Baird, jeden z vedoucích studia. „Je to kamarádská komedie o kočce a robotovi, v níž je taková veselá dynamika. Takže v tomto ohledu je to komedie, ale ve filmu není ani jedna lidská bytost. Myslím, že je to jeden z důvodů, proč byla hra tak neuvěřitelně populární, že se díváte na svět z pohledu rozkošné kočky. Jak se to povedlo ve hře a jak to uděláme my ve filmu? I když se to zdá být nemožné znovu vytvořit tento úhel pohledu ve filmu, uděláme to, protože podstata hry je klíč k vyprávění příběhu.“

Annapurna Animation má v plánu pracovat i na dalších adaptacích her z rozmanitého portfolia vydavatele Annapurna Interactive. Další v pořadí má být Twelve Minutes a některé nadcházející hry jako Cocoon, Thirsty Suitors či Blade Runner 2033: Labyrinth. Ačkoliv tyto informace nebyly prozatím přímo potvrzeny, Stray bylo vybráno jako první takový projekt díky tomu, že je tak zatraceně populární.

O filmu Stray prozatím nemáme další informace a nebylo stanoveno ani žádné konkrétní datum. Je pouze ve hvězdách, zda se bude jednat o projekci v kinech, nebo se film k divákům dostane skrze Netflix či jiné streamovací platformy.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.