Counter-Strike 2 náhled

Counter-Strike 2 přichází o hráče

6. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Vylepšená verze CS:GO byla vydána více než před měsícem a příslib lepších fyzikálních zákonů, lepší textury ani obnovený nákupní systém nestačily k naklonění přízně stálých hráčů. Vzhledem k nedávným stížnostem na velký počet bugů počet hráčů nového Counter-Strike 2 rapidně klesá. Podle dat ze stránky SteamDB se od vydání snížil počet hráčů až o 20 %, což je skutečně vysoké procento na tak úspěšnou hru. Svou práci mohla odvést i skutečnost, že hra má momentálně velmi špatné hodnocení na Steamu.

I když bylo beta testování opravdu dlouhé, dočkali jsme se oficiálního vydání 27. září 2023. Counter-Strike 2 nebyl vydán jako samostatná hra, ale jako update známého Counter-Strike: Global Offensive. Možná i to mohlo být důvodem, proč někteří hráči upustili od nové verze hry. Každopádně historie se opakuje a tuto situaci jsme zažili přesně v době, kdy přišel nástupce Counter-Strike 1.6. Zpočátku byly dojmy ze hry velmi rozpačité, avšak jejím postupným upravováním dosáhli vývojáři z Valve lepší grafiky i synchronizace a CS:GO se tak stalo nejpopulárnějším titulem na Steamu.

Čísla však mluví neúprosně proti nové verzi. Nejvyšší počet hráčů byl v současnosti den po vydání, kdy hru hrálo necelých 1,5 milionu hráčů. Naproti tomu 5. listopadu se připojilo „pouze“ 1,1 milionu hráčů. Číslo je to sice stále obrovské, avšak pokles 400 000 hráčů je vcelku závažný. Doufejme tedy, že nový Counter-Strike dostane řadu vylepšení a updatů, které potřebuje. Časem si snad získá srdce všech původních i nových hráčů. Přece jen běží na novém enginu Source 2, a kdo ví, možná se s tímto pokrokem naučí společnost Valve počítat do tří. To je však pouze zbožné přání.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.