Cyberpunk 2077 – Phantom Liberty

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty jde na dračku

7. 10. 2023
Zdroj náhledu: CD PROJEKT RED

Jak ukazují nejnovější zprávy společnosti CD Projekt RED, studiu se po nepříliš zdařilém uvedení Cyberpunku 2077 na trh v roce 2020 začíná vyplácet do jeho oprav investovat. Na včerejší akci Investor Day v polské Varšavě byla zveřejněna působivá čísla, která ukazují na úctyhodné prodejní úspěchy nejen franšízy, ale i celého studia. CDPR oznámilo, že prodeje expanze Cyberpunk 2077 s názvem Phantom Liberty překonaly tři miliony kopií po celém světě, a to hned v první týden od vydání. Titul Cyberpunk 2077 navíc prodal celkově přes dvacet pět milionů kopií. Zajímavější je ovšem celkový počet prodaných her od CDPR. Studio má důvod k oslavám. Podařilo se mu totiž překonat hranici sta milionů prodaných kopií her, do čehož spadá i trilogie slavného Zaklínače.

Další údaje odkazují na produkci Phantom Liberty. Na jeho vývoj bylo investováno přibližně dvě stě sedmdesát pět milionů zlotých (~62,8 milionu dolarů) a globální marketingová kampaň spolkla asi devadesát pět milionů zlotých (~21,7 milionu dolarů). Vývoj pokračování Cyberpunku 2077 s názvem Project Orion navíc přechází do fáze aktivního vývoje. Další novinkou je ohlášení hrané adaptace zcela nového příběhu ze světa Cyberpunku 2077 ve spolupráci s produkční společností Anonymous Content. Na cestě je tak nový hraný seriál či celovečerní film.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.