Dark Alliance intro

Dark Alliance se dočká lokální kooperace

1. 6. 2021
Zdroj náhledu: Tuque Games

Dark Alliance se nakonec dočká co-op režimu, tedy možností kooperace, a to na rozdělené obrazovce. Jako pokračování dvou úspěšných her Baldur's Gate: Dark Alliance 1 a 2 bylo trochu zarážející, že třetí hra, která byla jednoduše pojmenována Dark Alliance, nebude obsahovat možnost lokální kooperace pro více hráčů. 

Pokud jste hráli první dvě hry, patrně jste využili i možnost zahrát si s kamarádem. Plnili jste společně úkoly, zabíjeli krysy a celkově si užívali povedený gameplay a atmosféru. Původní hra byla nedávno znovu vydána na konzolích, i když na PC přichází až koncem tohoto roku.

Zdroj: Twitter

Původně měla být kooperace pouze online

Většině hráčů připadalo poněkud zvláštní, že v rámci hry Dark Alliance by měla být kooperace pouze online. Patrně kvůli horlivé diskusi komunity se vývojáři rozhodli všechny uklidnit a na svém Twitteru oznámili, oznámili, že hra bude mít online i „gaučovou“ kooperaci. 

„Po spuštění Dark Alliance je naší hlavní prioritou podpora lokálního co-opu na rozdělené obrazovky pro dva hráče na Xbox Series X | S, PlayStation 5 a PC. Pracujeme na tom, abychom to stihli připravit do našeho prvního bezplatného DLC letos v létě,“ říká tweet.

Samotná Dark Alliance má vyjít 22. června, tedy již za pár dní. Je zasazena do zimního regionu Icewind Dale z D&D, kterým jste se možná probojovali v… Icewind Dale a jeho pokračování. Jedná se o akčnější hru, kterou Fraser popsal jako „D&D pro netrpělivé“.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.