Dead by Daylight All-Kill

Dead by Daylight odkrývá novou kapitolu All-Kill

31. 3. 2021
Zdroj náhledu: Behaviour Interactive

Kooperační hororová hra Dead by Daylight patří v herním rybníčku již několik let k zaběhnutým titulům. Vývojářské studio Behaviour Interactive se řadí mezi ty, kteří mají pečlivě naplánováno, co a kdy v daný rok vypustí ven. Obvykle se tak u nich v určitém časovém rozpětí střídá spuštění eventu, nové skiny na oblečení či zbraně a vydání nové kapitoly, což obnáší povětšinou přidání jedné nové herní postavy a killera. Chapter je vždy tematicky laděn a hráčům zároveň někdy přinese i novou mapu.

O co ve hře jde?

Čtveřice hráčů (kamarádů či random lidí) má za úkol opravit generátory, čímž se otevřou exitové brány, a utéct. Jejich úsilí jim pochopitelně kazí killer, jehož jediným cílem je všechny zabít.

Přeživší si vždy před zahájením vyberou vhodné vybavení (opravářský kufřík, baterku, lékárničku, klíč či mapu) a pomocí vhodných addonů a dovednostních perků se tak připraví na samotný boj o život. Nikdy však neví, jaký zabiják se proti nim vlastně postaví. Killer to má pochopitelně podobné, ale svoje oběti vidí již v načítacím lobby. Každý přeživší i vrah má k dispozici tři svoje unikátní perky, který může i vylepšovat. 

Dead by Daylight má v současné době venku přes dvacet DLC, zahrnujících mimo jiné  licencované značky a hlavní antagonisty slavných osmdesátkových slasherů, jakými bezesporu jsou Leatherface, Michael Myers, Freddy Krueger nebo Vřískot. Dneska se tento seznam rozrostl o nový dodatek s názvem All -Kill Chapter laděný v k-pop stylu.

The Trickster

Novým killerem do vražedného týmu DBD je Trickster. Původně se jmenoval Ji-Woon, coby mladík byl dosazen producentkou a stal se tak součástí populární chlapecké skupiny NO SPIN.  A jak to u boybandů bývá, stal se obletovanou celebritou. Bohužel, sláva mu stoupla nemálo do hlavy. Po nějaké době mezi ním a ostatními členy začaly vznikat konflikty. Vše vyeskalovalo po jedné velké hádce týkající se honoráře Údajně nešťastnou náhodou vznikl poté v nahrávacím studiu požár a on se zbytku skupiny pomstil tak, že je nechal shořet. Prosby o záchranu života a jejich nekonečné utrpení probudily v Ji-Woonovi něco, co nikdy nepocítil. Poprvé zažil onen božský pocit mít nad někým kontrolu a rozhodovat o jeho životě. 

Od té doby začal vést dvojí život. Ve dne byl populární hvězdou a v noci se měnil v krutého a vypočítavého zabijáka. Svoje oběti unášel, mučil a následně zabil. Zabíjení se snažil přetvořit na neuvěřitelné umění, jemuž se nikdo nevyrovná.

Avšak po nějaké době, vyšel jeden mord na povrch a nahrávací společnost včetně manažera se od něho odvrátila. Ji -Woon se cítil ponížený a zatoužil po pomstě. O pár měsíců později proto sezval veškerý svůj tým pod zástěrkou velkolepé soukromé show. Pomocí rajského plynu všechny omámil a rovnou na jevišti je svázal a začal mučit jednoho po druhém až do úplného konce. Od té doby netouží po ničem jiném než po vraždění a hlavně hlasitém nářku svých obětí. 

Jeho speciální schopností jsou vrhací nože.

Perky: 

STARSTRUCK – při nesení přeživšího jsou všichni ve vašem okolí stiženi vyčerpáním

HEX: CROWD CONTROL – když přeživší proskočí oknem, Entita okno na nějakou dobu zablokuje. Efekt trvá, dokud není nalezen a zničen totem

NO WAY OUT – kdykoliv pověsíte přeživšího na hák, získáte token. Po opravě posledního generátoru jsou exitové brány blokovány na čas určený počtem žetonů.

Yun-Jin Lee

Od raného mládí se snažila prorazit ve vodách hudebního businessu. Vytrvalou pílí se jí to nakonec povedlo, a proto se rozhodla hledat možné talenty. Jednou narazila i chlapce jménem Ji-Woon a pomohla mu dosáhnout hvězdné kariéry po jeho boku jako jeho manažerka. On se jí odvděčil tím nejhorším možným způsobem 

Perky:

FAST TRACK – pokaždé, když visí někdo na háku, získáte žeton, který přináší určitý posun do progresu opravení generátoru. Musíte ale vychytat greatskill check.

SMASH HIT – když dáte killerovi stun paletou, obdržíte na omezenou dobu sprint a můžete snadněji utéct. Negativem je, že poté upadnete do stavu vyčerpání.

SELF-PRESERVATION – kdykoliv obdrží přeživší ve vaší blízkosti hit od killera, aktivací tohoto perku můžete na chvíli skrýt vlastní rány.

Zdroj: IGDB


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.