Beat Saber – úvodka

Do Beat Saberu zavítá Billie Eilish

18. 9. 2021
 

Společnost Beat Games spolu s oficiálním twitterovým účtem Billie Eilish oznámily brzký příchod skladeb od této umělkyně do rytmické VR hry Beat Saber. Již v úterý 21. září budete moci rozsekávat přijíždějící kostky v rytmu deseti skladeb z alb WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO? a nového Happier Than Ever. Které skladby budou vybrány, nebylo oznámeno, ale tipovali bychom, že se dočkáme známých hitů jako bad guy nebo Oxytocin, které mají asi nejvíce taneční charakter.

DLC s písničkami od Billie Eilish bychom si měli moci zahrát na headsetech Oculus, dále na platformě SteamVR a také na PS VR. Bude možné si koupit celý balíček za standardní cenu 12,99 $ nebo jednotlivé písničky za 1,99 $/kus.

Že by příležitost vytáhnout zaprášený VR headset ze skříně a trochu protáhnout své zanedbané tělo? Pokud fandíte této hvězdě současné populární hudby a zároveň rádi hrajete rytmické hry, jistě vás tento přídavek nadchne.

Na Steamu má Beat Saber v současné době 71 DLC skladeb, jejichž celková cena několikanásobně převyšuje cenu samotné hry. Figurují zde různí umělci, jako Green Day, Imagine Dragons, Linkin Park a další, ale nikdo vás nenutí kupovat si všechny.

Již jsme zde recenzovali jinou rytmickou hru od českých vývojářů, Song Beater, a také jsme hovořili s jejím tvůrcem Romanem Nepšinským. Zaznamenali jsme také minulý balíček skladeb Interscope Mixtape. Je škoda, že ještě neznáme úplný seznam písní Billie Eilish a jejího bratra Finnease (který působí u všech jejích skladeb jako producent), které se objeví v tomto chystaném DLC.

Každopádně tu máme další důkaz, jak těsně jsou videohry spojené s uměním. Jen je to u masových her opět hlavně hudba pro masy. Billie Eilish se přeci pohybuje dost vysoko na současných žebříčcích a vyhrála několik cen Grammy.

Zdroj: Oculus

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.