Saints Row - gang

Embracer Group kvůli restrukturalizaci možná uzavře další vývojářská studia

24. 9. 2023
Zdroj náhledu: Deep Silver

Volition, které stálo za legendární sérií Saints Row, nebylo možná jediným studiem, které Embracer Group kvůli restrukturalizaci uzavřel. Podle posledních informací společnosti jsou další škrty a potencionální uzavírání či prodej studií více než reálné.

Velký šok nedávno zažil herní průmysl, když se dostaly na povrch informace o uzavření studia Volition, tedy vývojářů stojících například za legendární sérií Saints Row. Aby toho však nebylo málo, výkonný ředitel Embracer Group Lars Wingefors se rozpovídal o dalším šetření, které je dle jeho slov nevyhnutelné a pravděpodobně se dotkne dalších studií. Wingefors naznačil, že možností, jak vylepšit tíživou situaci, je uzavření či eventuální prodej dalších studií, přičemž se netajil tím, že zájemců o koupi je hodně. Mluví se například o potencionálním prodeji Gearbox Entertainment, který je pro Embracer Group údajně velkou finanční přítěží.

Restrukturalizace se nedávno dotkla také společnosti Crystal Dynamics, která byla nucena propustit část svých zaměstnanců. Embracer Group se do finančních problémů dostal již začátkem roku po neúspěšném obchodu se Savvy Gaming Group v hodnotě 2 miliard dolarů. Z tohoto důvodu společnost oznámila, že zavádí velký restrukturalizační program s cílem vylepšit celkovou finanční situaci.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.