ETS2 - elektrický tahač Renault E-Tech T

Euro Truck Simulator 2 obdrží úplně první elektrický tahač

12. 4. 2024
Zdroj náhledu: SCS Software

Vývojáři z českého studia SCS Software chystají do svých her ETS2 a ATS, troufnu si říci, velkou revoluci, a tou je implementace elektrických tahačů. Úplně první vlaštovkou bude tahač Renault Truck E-Tech T, který do Euro Truck Simulator 2 dorazí v rámci nadcházející aktualizace 1.50.

Renault Truck E-Tech T se pochlubí 540 KWh baterií s dojezdem až 500 km na jedno nabití. Je vybaven dvanáctistupňovou převodovkou Optidriver a konfigurací 4x2. Jeho hrubá hmotnost činí kolem 44 tun a výkon rekuperování energie se dokázal vyšplhat na krásných 490 kW. Vzhledem k tomu, že je tento tahač vůbec prvním elektrickým modelem, bude nutné do hry samozřejmě implementovat i dobíjecí stanice. Ty však prozatím ve hře nenajdeme, stejně tak si nebude možné tahač prozatím zakoupit u žádného obchodníka. Vytvořit totiž nějaký odpovídající systém elektrifikace zabere nějaký ten čas a u ETS2 a ATS půjde až o hudbu budoucnosti. Pokud byste si však chtěli Renault Truck E-Tech T vyzkoušet, bude nutné zavítat do rychlých zakázek, neboli Quick Jobs, kde by v rámci některých specifických zakázek měl být dostupný.

Zdroj: SCS Software

Aktualizace 1.50 bude dosud zřejmě tou největší aktualizací, která do her Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator kdy přišla. Dočkáme se přepracovaného uživatelského rozhraní, vylepšeného vykreslování, asistenta jízdních pruhů nebo nových zvukových efektů. Aktualizace 1.50 je v současné době v rámci experimentální betaverze dostupná pouze pro American Truck Simulator. Verze pro Euro Truck Simulator 2 ale rovněž vyjde zřejmě již velmi brzy.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.