Slabikar-deskova-hra-cover

Slabikář vás s dětmi vezme na okouzlující cestu vesmírem

11. 4. 2024
Zdroj náhledu: Dino

Hraní deskových her s dětmi předškolního věku je občas docela oříšek. Pravidel zatím nezvládnou mnoho, takže o svých dospěláckých hrách si můžete nechat jen zdát. Her pro děti tohoto věku existuje mnoho, ale často jsou jen předělávky Člověče, nezlob se. O to víc si vážím každého titulu, který kromě zábavy na pár minut dokáže děti i něco naučit. A pokud k tomu ještě skvěle vypadá, tak jde o úžasný počin. A právě do této kategorie bude patřit hra Slabikář, kterou chystá vydavatelství Dino Toys.

Slabikář (v originále Syllabus) je titul z dílny velkého francouzského studia Gigamic. Autory Slabikáře jsou Urtis Šulinskas a Harris Tsagas. Druhý jmenovaný kromě Slabikáře vytvořil jen menší kooperativní dětskou hru s názvem Farm Rescue. Urtis Šulinskas je známější, vydavatelství Dino již vydalo jeho zajímavou magnetickou deskovku Planeta a setkat jste se s jeho tvorbou mohli i ve hrách Hedgehog Roll, Pigasus nebo Emojito. Okouzlující vizuální stránku Slabikáři vdechl začínající ilustrátor Wouter Pasman. Hra je určena pro 2–4 hráče od 4 let, přičemž na jednu partii budete potřebovat příjemných 15 minut.

Slabikář je hrou pro předškoláky a mladší děti, v níž si procvičí slabikování. Vaším cílem totiž bude sbírat hvězdy se svým kosmonautem. Ve hře se budete pohybovat po herním plánu, přičemž pro pohyb budete muset využívat slabiky slov z celkem 49 oboustranných karet s obrázky. Abyste si mohli hvězdu vzít, musíte se na ní přesně zastavit. Je již na vás, zda pro posun použijete slovo „Země“, se kterým se pohnete o dvě pole, nebo slovo „planeta“, které vás pohne o pole tři. Díky tomuto přístupu si vy, a hlavně vaše ratolesti, hezky procvičíte slovní zásobu. 

Titul má nádherné ilustrace, lákavé téma putování mezi hvězdami a naučný přesah. A ještě vašimi kosmonauty nebudou děti, princezny nebo postavy z pohádek, ale krásné velké dřevěné figurky tygra, krokodýla, pandy a chobotnice. Řekněte, kdo by nechtěl hrát za krokodýla a chobotnici? Dočkat bychom se měli ve druhé polovině roku.

Zdroj: Dino

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.