FAR Changing Tides – úvodka 2

FAR: Changing Tides zná své datum vydání

12. 1. 2022
Zdroj náhledu: Okomotive

Nedávno jsme pro vás zrecenzovali kouzelnou adventuru FAR: Lone Sails od vývojářského studia Okomotive. Titul si od nás odnesl krásné hodnocení, ale nyní je konečně na čase zaměřit se na pokračování. FAR: Changing Tides je chystané dobrodružství drobného chlapce jménem Toe, na kterého čeká emotivní cesta za hledáním domova. Vyprahlé pláně bez života budou nyní vyměněny za rozlehlé moře po tom, co se Toe jednoho dne probudí sám uprostřed zaplaveného světa a zjistí, že jeho domov pohltila voda.

Zdroj: Okomotive

Pokud jste seznámeni s mechanikami FAR: Lone Sails, rozhodně se nebudete ztrácet. Suchozemské vozítko však vyměníte za unikátní plavidlo. To bude nutné udržovat v chodu, hledat palivo, opravovat škody a postupně vylepšovat nalezenými součástkami. Pokud se rozhodnete plout na hladině, budete moct využít síly větru a vykasat plachty. Při ponoření pod vodní hladinu a průzkumu zatopeného světa bude nutné využít jiné zdroje pohonných hmot. Všechny zásoby budou ovšem omezené, a tak bude třeba dobře volit následující krok. Stejně tak se vám do cesty postaví mnoho překážek a hádanek, které, dle autorů, nemají nijak narušit meditativní zážitek ze hry.

FAR: Changing Tides vychází už 1. března tohoto roku. Včerejším dnem byly spuštěny předobjednávky s krásnou slevou 10 %. Kromě základní hry můžete sáhnout po Deluxe edici, která navíc obsahuje digitální soundtrack – celkem třicet čtyři překrásných skladeb od Joela Schocha.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.