Forspoken obdržel hodnocení 18+

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Square Enix

Ani chystanému titulu od Square Enix se nevyhnula kontrola evropského ratingového systému PEGI (Pan European Game Information). Hodnocení se nakonec vyšplhalo na hru dostupnou od věkové hranice osmnácti let, zejména kvůli používání vulgárních výrazů a násilí jak v tom reálném, tak i ve fantasy světě. Ve hře Forspoken se údajně objevuje také moment, kdy si hlavní postava v opilosti plánuje vzít život, než ji stihne tajemná entita přenést do fantasy prostředí.

Jako důvod tohoto hodnocení PEGI uvádí i pití alkoholu. „Hlavní postava si může v baru objednat alkoholické nápoje. Nápoje ovlivňují statistiky, ale dělají to náhodným způsobem s možnými negativními výsledky. Hra také obsahuje scény realistického násilí, včetně ženy, kterou napadla skupina násilníků, bili ji pěstmi, kopali a přidržovali jí pistoli u hlavy. Existuje také násilí proti fantasy postavám, které jsou útoky sraženy na zem a krvácí žlutou krví,“ tvrdí PEGI na obhajobu svého hodnocení.

Forspoken – hodnocení PEGI

Pokud vám tedy ještě nebylo osmnáct let, Forspoken je pro mladistvé nevhodnou hrou, která by vás mohla zkazit ještě více, než už sami jste. Nebo snad toto nebezpečí nehrozí? Tak či onak se hry po odkladu dočkáme 11. října 2022, kdy se v roli Frey Hollandové vydáme zachránit tajuplný svět Athia.

Zdroj: videogameschronicle.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn