Legacy of Hogwarts – logo

Hogwarts Legacy bude využívat unikátní funkce

25. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Hogwarts Legacy vychází na více platformách, ovšem hráči na PlayStation 5 si díky sadě funkcí DualSense budou moci vyzkoušet další technické vychytávky. Příspěvek na PlayStation Blogu odhaluje různé způsoby využití haptické odezvy ovladače ve hře Hogwarts Legacy. Pro začátek mají kouzla individuální fyzický odpor tlačítek a zpětnou vazbu, díky čemuž jsou navzájem jedinečná. Příjemné je, že tyto hmatové prvky jsou izolovány na pravé straně ovladače, aby bylo možné přesněji simulovat ovládání hůlky jednou rukou. Doufejme, že se tuto funkci podaří přenést i na druhou stranu gamepadu, aby si stejný pohlcující zážitek mohli vychutnat také leváci.

Zdroj: igdb

Světelná lišta DualSense zobrazuje pro každé kouzlo různé zábleskové efekty a zároveň vydává barvu vybrané koleje. Pro nezasvěcené: červená je Nebelvír, zelená Zmijozel, žlutá Mrzimor a modrá Havraspár. Ovladač bude rovněž simulovat pocity, jako je drcení rostlinných přísad v hodinách lektvarů, odrážení a rozkládání přicházející magie pomocí štítového kouzla Portico nebo létání po obloze na koštěti či hipogryfovi. Hogwarts Legacy navíc využívá 3D zvukový model systému PS5 k reprodukci jemných zvukových efektů, jako je praskání krbu nebo další okolní podněty.

Více informací a videa s těmito funkcemi v akci naleznete v příspěvku na PlayStation Blogu. Datum vydání Hogwarts Legacy zatím nebylo stanoveno, nicméně se očekává, že se objeví někdy o letošních prázdninách. Hru si budete moci zahrát na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a PC.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.