Hogwarts Legacy bude využívat unikátní funkce

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Hogwarts Legacy vychází na více platformách, ovšem hráči na PlayStation 5 si díky sadě funkcí DualSense budou moci vyzkoušet další technické vychytávky.
Příspěvek na PlayStation Blogu odhaluje různé způsoby využití haptické odezvy ovladače ve hře Hogwarts Legacy. Pro začátek mají kouzla individuální fyzický odpor tlačítek a zpětnou vazbu, díky čemuž jsou navzájem jedinečná. Příjemné je, že tyto hmatové prvky jsou izolovány na pravé straně ovladače, aby bylo možné přesněji simulovat ovládání hůlky jednou rukou. Doufejme, že se tuto funkci podaří přenést i na druhou stranu gamepadu, aby si stejný pohlcující zážitek mohli vychutnat také leváci.

Zdroj: igdb

Světelná lišta DualSense zobrazuje pro každé kouzlo různé zábleskové efekty a zároveň vydává barvu vybrané koleje. Pro nezasvěcené: červená je Nebelvír, zelená Zmijozel, žlutá Mrzimor a modrá Havraspár.
Ovladač bude rovněž simulovat pocity, jako je drcení rostlinných přísad v hodinách lektvarů, odrážení a rozkládání přicházející magie pomocí štítového kouzla Portico nebo létání po obloze na koštěti či hipogryfovi. Hogwarts Legacy navíc využívá 3D zvukový model systému PS5 k reprodukci jemných zvukových efektů, jako je praskání krbu nebo další okolní podněty.
Více informací a videa s těmito funkcemi v akci naleznete v příspěvku na PlayStation Blogu. Datum vydání Hogwarts Legacy zatím nebylo stanoveno, nicméně se očekává, že se objeví někdy o letošních prázdninách. Hru si budete moci zahrát na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a PC.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn