Forspoken – síla

Forspoken odhaluje více ze svého světa

25. 8. 2022
Zdroj náhledu: Luminous Productions

Chystaný titul od Luminous Productions a Square Enix, Forspoken, za sebou má již dva odklady. Hra měla vyjít nejprve v květnu tohoto roku, poté byla poprvé odložena na říjen, a i z toho nakonec sešlo kvůli „strategickým důvodům“. Na právě probíhajícím Gamescomu se však ukázal zcela nový trailer odhalující hlubší pohled na příběh i hratelnost.

Hlavní hrdinka Frey Holland se jednoho dne dostane ze svého rodného New Yorku do fantasy země zvané Athia, které bude muset propůjčit svou sílu k záchraně jejích obyvatel před zlými čarodějkami zvanými Tanty. Ukázka diváky seznamuje s městem Cipal, které je popisováno jako bezpečný přístav. Hráči zde najdou řadu úkolů, rozhovorů s NPC a honbu za nástroji pro vytvoření nových obleků. Posléze se Frey přesouvá o oblastí Praenost a Avoalet. Tyto pustiny vám umožní sbírat loot z truhel vhodný k výrobě či obchodování a získávat další suroviny. K rychlé orientaci budete využívat scan, který odhalí blízké body ukrývající nejen poklady, ale i výzvy a souboje.

Většina oblastí je nakažena zlou silou zvanou Break, kvůli které jsou nepřátelé agresivní. Z lidí se stávají zrůdy podobné zombie, a dokonce ani zvířata nebudou ušetřena před temnou silou, jejíž vlivem budou zmutována do nebezpečných monster. K jejich poražení bude mít Frey v arzenálu vizuálně přitažlivá kouzla na dálku, od větrného tornáda přes ohnivé koule až k vodním šípům. Trailer ukazuje mnoho mechanik v boji, včetně průzkumu lokací či pohybu po rozlehlé mapě, a na konci nás vývojáři škádlí tajemnou okřídlenou kočkou.

Nová ukázka nás ujišťuje, že je Forspoken na dobré cestě a zvládnout osvobodit Athiu rozhodně nebude tak jednoduché. Na hráče čeká hromada výzev, úkolů, tajemství, sběratelských předmětů, dechberoucích lokací, nepřátel a bude toho mnohem více. Titul vyjde 24. ledna 2023 na PC a PlayStation 5.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.