Forspoken – Frey úvodka

Forspoken oznamuje datum vydání

10. 12. 2021
Zdroj náhledu: Square Enix

Pamatujete si ještě na titul s pracovním názvem Project Athia? Tenkrát nás před dvěma lety oslnila krása temné krajiny Athie. Už dávno známe oficiální název hry, ale až nyní Forspoken konečně odhaluje stanovené datum vydání. Všichni, kteří se na tento kousek už netrpělivě těšíte, vydržte ještě půl roku. Forspoken vyjde 24. května příštího roku jako exkluzivitka pro konzoli Playstation 5 a PC.

To je relativně příznivá doba, kterou asi většina z nás bude schopna vydržet. Co už naopak tolik příznivé není, je cenovka. Základní hra začíná na 80 €, digitální Deluxe edice vás donutí sáhnout do peněženky ještě hlouběji pro 105 €. Lepší edice samozřejmě obsahuje digitální soundtrack, artbook, předčasný přístup a DLC s názvem Forspoken: In Tanta We Trust, které by mělo být dostupné ke konci roku 2022.

Zdroj: Square Enix

Příběh se má zaměřit na postavu Frey Hollandové, kterou ve hře ztvární herečka Pollyanna McIntosh. Ta se záhadným portálem dostane ze svého rodného New Yorku do tajuplné země Athia. Kolem ruky má obmotaný zlatý náramek bez možnosti jej sundat. Záhy zjistí, že díky němu může používat magii a sesílat tak silná kouzla, což se jí bude hodit v boji proti temné nákaze zvané „Zlom“, stojící za pádem dříve prosperující říše. Frey spatří jedinou příležitost vrátit se zpátky domů v pomoci posledním zoufalým obyvatelům Athie se zachráněním jejich světa.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.