Dune Spice Wars into

Dune: Spice Wars 4X RTS od tvůrců Northgard

10. 12. 2021
Zdroj náhledu: Shiro Games

Málokteré dílo se tak nezapomenutelně vepsalo do srdcí filmových i herních fanoušků jako právě Duna. Skvělý a poutavý příběh, technologické vynálezy, umění boje a velké bitvy včetně postranních intrik a politiky. To všechno původní román od Franka Herberta nabízí. O to větší důraz byl pak kladen na filmovou a následně herní sérii. Nyní, po velké prázdnotě, přichází oživení této kultovní série v podobě nového titulu Dune: Spice Wars 4X RTS zasazeného do světa Duny.

Velký návrat legendy v podání Dune: Spice Wars?

Vývojáři ze studia Shiro Games, kteří mají na svém kontě velmi úspěšný Northgard, spolu s Funcom (Conan Exiles) oznámili hru Dune: Spice Wars, novou 4X RTS zasazenou do světa Duny.

Téměř před třemi lety si vývojář Conan Exiles a vydavatel Funcom zajistili spolupráci na tvorbě her založených na světě Duny Franka Herberta. Společnost získala investici od společnosti Tencent, která jí umožnila rozšířit rozsah své vlajkové hry Dune, nicméně na její hraní si ještě počkáme.

Čas čekání však dozajisté ukrátí nově oznámená hra Dune: Spice Wars. Jedná se o 4X RTS s několika hratelnými frakcemi, ale také i mnoha způsoby, jak dosáhnout svých cílů. K porážce nepřátel můžete využít špiony a vrahy, politiku, technologickou převahu nebo přímou válku.

Tato hra bude prvním titulem Dune, který vydá společnost Funcom, zatímco budeme čekat na její ambiciózní hru o přežití v otevřeném světě, která je stále ve vývoji. Pozoruhodné je, že hra je vyvíjena zkušeným týmem, který má s touto tvorbou her skvělé zkušenosti. Vývojáři budou v tomto případě Shiro Games, kteří stojí za titulem Northgard.

Dune Spice Wars sand

Zdroj: Shiro Games„Myslím, že mluvím za všechny zaměstnance Shiro Games, když řeknu, že jsme všichni obrovskými fanoušky Duny – jak původního románu, tak nového a velkolepého filmu Denise Villeneuva. Možnost znovu oživit tento svět ve formě strategické hry je neuvěřitelná.“ – generální ředitel Shiro Games, Sebastien Vidal

Vesmír Duny je dokonalým prostředím pro strategickou hru,“ dodal Vidal. „Máte zde hlavní frakce, jako je rod Atreidů a rod Harkonnenů, mezi nimiž panuje rivalita trvající celá staletí. Máte tu politické intriky, podvody a války, a to vše se soustředí na to, co je zdaleka nejcennější látkou. A pak je tu samotná scéna, Arrakis, nehostinná planeta plná skrytých divů, které je třeba prozkoumat. Obrovští píseční červi, kteří dokáží pohltit celé armády, písečné bouře, to vše náš úžasný tým vývojářů zakomponoval do této hry.“Dune: Spice Wars vyjde někdy na začátku roku 2022. Hra bude nejprve uvedena v rámci služby Steam Early Access na PC; konkrétnější datum vydání ani cena nebyly oznámeny.

Hru můžete sledovat zde

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.