Sonic Frontiers – úvodka

Sonic představuje novou hru a trailer na druhý film

10. 12. 2021
Zdroj náhledu: Sega

Všichni milovníci modrého sympatického ježka, pozor! Sonic letos slaví neuvěřitelné třicáté narozeniny a to je pořádný důvod k oslavám. Během online prezentace Segy ke konci května jsme na jejím samotném závěru mohli zahlédnout krátký teaser na zcela novou hru. Po úspěchu nejnovějšího filmu Sonic the Hedgehog, který se do kin dostal začátkem minulého roku, bylo jasné, že pokračování nabídne stejně parádní, ne-li lepší, dobrodružství. Vezměme to ovšem pěkně popořadě.

Sonic Frontiers

Sega nám v květnu ukázala pouze krátký úryvek, ze kterého jsme toho nemohli vyčíst zrovna moc. Bleskurychlý ježek zběsile utíkal před neznámým pronásledovatelem hustě zarostlým lesem. První oficiální trailer nám toho popravdě neříká o nic více. Sonic Frontiers bude našlapané plnohodnotné pokračování série ve 3D, kterého se máme dočkat příští Vánoce.

Bohužel zatím neznáme bližší podrobnosti, ale první ukázky prostředí hry vypadají skutečně skvěle. Sonic Frontiers má nabídnout známé lokace a rozlehlé otevřené pláně Starfall Islands s bohatou vegetací. Připravte se na dechberoucí vodopády, stavby, lesy, pouště apod. Toto prostředí bude vytvořeno tak, abyste mohli kopnout do vrtule a Sonica pořádně prohnat na tu nejvyšší rychlost zejména tehdy, když budete utíkat před nepřáteli. V traileru se objevují povědomá udělátka zlomyslného doktora Robotnika, proto je jasné, že nebude chybět ani tady. Více se o hře dozvíme v průběhu roku 2022.

Zdroj: Sega

Sonic the Hedgehog 2

Film Ježek Sonic z roku 2020 sice nesklízel takové úspěchy jako nedávno vydaný seriál Arcane, ale i tak se stále řadí mezi ty herní adaptace, které nedopadly jako úplná katastrofa (ehm, Resident Evil: Raccoon City aj.). Oznámení druhého dílu na sebe nenechalo dlouho čekat a konečně jsme dostali první trailer. Sonic bude muset opět zabrat a zachránit svět, protože se doktor Robotnik vrátí šílenější než kdy dřív. Nebude na to ovšem sám. Už na konci prvního dílu jsme zahlédli postavu dvouocasé lišky jménem Tails, ale konečně se potvrdila spekulace o tom, že by se do příběhu měl zaplést také rudý ježura, horká hlava, Knuckles.

Eggman, jak Sonic nazval doktora Robotnika, našel smaragd Chaosu – zdroj neuvěřitelné síly, kterou chce pochopitelně dostat pod svou kontrolu a s ní modrého ježka zajmout. Knuckles je strážce tohoto smaragdu, a tak se zřejmě připojí k Sonicovi ve snaze ho získat zpět. Otázkou zůstává, co bude představovat větší problém – zastavit doktora Robotnika, vycházet s Knucklesem, nebo zkrotit Sonicovu dětskou hyperaktivitu.

Sonic the Hedgehog 2 se do kin podívá už 31. března 2022.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.