House Flipper náhled

House Flipper – z chatrče ti vilu vykouzlím

12. 11. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Titul House Flipper vyšel již v roce 2018 a od té doby si získal srdce hned několika tisíců hráčů. Není se čemu divit, já osobně mohu říct, že se jedná o jeden z nejlepších simulátorů, co jsem kdy za svoji herní kariéru okusila. Tento simulátor vás prostě dokáže udržet u vašeho monitoru několik dlouhých hodin, což znamená jediné – vývojářské studio Empyrean odvedlo sakra dobrou práci. Hráče jednoduše řečeno baví renovace domů ze starých rozpadlých chatrčí na téměř luxusní sídla.

Pokračování je již za rohem

Pokud jste dlouholetým hráčem hry House Flipper, jistě vám neunikla informace o oznámení druhého dílu, který by měl snad dorazit již příští rok. Vývojáři slibují spoustu nového a samozřejmě chtějí přidat co nejvíce předmětů, se kterými bude možná interakce. Dále jsme se v září dočkali i gameplay traileru, ve kterém je hned na první pohled vidět značné zlepšení ve vizuálním zpracování.

První zakázka je tu

Pojďme se teď pěkně popořadě podívat, co vše House Flipper nabízí a kolika různými způsoby vás dokáže zabavit. Zprvu nemáte peníze, žádné lepší vybavení či dovednosti, zato ale máte velice pracovitou postavu a starou, špinavou a škaredou kancelář. Na váš notebook vám hned v prvních sekundách dorazí nějaký ten e-mail s určitou zakázkou. První zakázky nejsou nic extra a normálnímu smrtelníkovi by se do toho nejspíše nechtělo. Ono uklízení všech možných nechutností po párty či vymetání pavučin ze sklepa nezní úplně zábavně, nicméně vás ani tohle neodradí. Ráda bych také zmínila, že vývojářům smysl pro humor při tvorbě této hry rozhodně nechyběl. Musím uznat, že určité e-maily od zákazníků doopravdy stály za to a dokázaly mě pobavit.

Zlaté ručičky

Člověk, co umí pracovat rukama, je prostě k nezaplacení, o tom žádná. A vy jakožto hráči jste v tomto titulu doopravdy velice šikovní kutilové a renovátoři. Budete malovat, bourat stěny, stavět stěny, montovat různá zařízení, jako třeba topení či umyvadlo, kachličkovat koupelny či pokládat podlahu. Důležité také je vylepšování vlastních dovedností, jelikož poté vám jde práce rychleji od ruky. Například si můžete pořídit lepší mop nebo se naučíte rychleji vymalovávat či kachličkovat.

Tablet je můj kamarád

Na e-mailech od vašich zákazníků máte jen stručné požadavky, nicméně na vašem tabletu, který máte neustále u sebe, najdete již více detailní instrukce. Jsou zde přesně vypsané úkoly, které máte splnit v určité místnosti, a tak se vám nestane, že ložnici místo červenou barvou vymalujete třeba zelenou. Tyto instrukce se vám také ukazují na pravé straně obrazovky v momentě, když vejdete do určité místnosti. Dále na svém tabletu najdete výše zmíněné vylepšování dovedností nebo třeba obchod. Obchod je vcelku rozsáhlý, najdete zde barvy na malování, kachličky, nábytek, dekorace, prostě vše, co k renovaci domu budete potřebovat. Vše je pěkně rozdělené do kategorií, a tak věřím, že po určité chvíli se v tom zorientuje naprosto každý.

Teď začíná pravá zábava

Poslouchat instrukce vašich zákazníků možná nemusí být zábavné pro každého a určitě se zde najdou tací, kteří by v tomto titulu také rádi zapojili trochu své vlastní fantazie a kreativity. Nebojte se nic, jakmile se vám podaří našetřit aspoň trochu peněz, je možné si na realitních stránkách zakoupit určitý barák ve většinou hrozném stavu. Těch domů k zakoupení je doopravdy spoustu a nejčastěji se liší hlavně velikostí. Vaším úkolem je dům zrenovovat a následně jej prodat. Zde máte dvě možnosti, buď se budete snažit vyhovět jednomu z možných kupců a renovovat dům dle jeho přání, anebo si jednoduše vytvoříte dům svých snů. Já se spíše řídila svým vlastním uvážením, jelikož mě neskutečně bavilo tvořit dům, ve kterém bych ráda jednou žila. Fantazie zde opravdu nezná meze a je jen na vás, v jakém stylu se renovace ponese. Tato druhá část hraní mě tedy bezpochyby bavila mnohem více, jelikož jsem byla pánem svých rozhodnutí. Kupce pro dům totiž najdete naprosto vždy, i kdyby se domu žádná renovace nedostalo. Rozdíl ale určitě bude v částce, za kterou jsou kupující ochotni dům koupit. Musíte mít na paměti, že potřebujete dosáhnout aspoň nějakého zisku, abyste se nemuseli vracet k těm více nudným zakázkám na vašem e-mailu.

Stereotyp?

U simulátorů vždy po určité chvíli přijde pocit stereotypu a bohužel u House Flipper tomu není jinak. On se hráč totiž po určité chvíli už nemá kam nadále ve hře posouvat, a i když každý jeden dům můžete zrenovovat naprosto jinak, ve své podstatě se vše pořád točí dokola. Stejně tak ale musím říct, že tento simulátor mě bavil snad nejdéle ze všech, co jsem v posledních letech hrála. Dobrou zprávou také je, že optimalizace je naprosto bezchybná a titul nabízí českou lokalizaci.

House Flipper nabízí spoustu hodin zábavy dohromady s odpočinkem a relaxací, a to si myslím, že je perfektní kombinace. Hráči zde mohou zapojit svoji kreativitu a fantazii, což u simulátorů není zas tak běžné. Titul vám zde doopravdy nechá volnou ruku, a dle mého proto je již několik let tak populární. Pocit stereotypu po několika hodinách či desítkách hodinách hraní je jen malá vada na kráse. Stejně si po určité době cestu zpět k renovacím zase najdete.

Klady
 • rozsáhlý obchod
 • česká lokalizace
 • možnost být kreativní
 • optimalizace
 • myšlenka hry
Zápory
 • po určité době stereotypní
Platforma PC
 • Datum vydání 17.05.2018
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.