Hra Shadowman je po dvaceti letech zpět 

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: blowfishstudios.com

Blowfish Studios právě oznámilo svou dosud nejsledovanější hru: Shadowman: Darque Legacy. Jedná se o pokračování klasické hry původně vydané koncem 90. let. Je fér říci, že to je něco, co nikdo nečekal, protože franšíza byla nečinná více než dvacet let. Vypadá to, že toto pokračování má slušný potenciál. 

Původní Shadow Man byl kultovní klasikou z konce 90. let a začátku roku 2000. Hra založená na komiksové sérii od Valiant Comics, se točí kolem Michaela LeRoie, bývalého anglického majora, který se proměnil ve voodoo bojovníka, aby mohl chránit svět před temnými silami. Hra zaznamenala dostatečný úspěch na to, aby se o několik let později objevilo i její pokračování pro konzole, a v roce 2013 byla remasterována pro PC. 

Shadowman: Darque Legacy byl tento týden oznámen vývojářem Blowfish Studios i s novým trailerem. Teaser toho moc neukazuje, protože zatím není k dispozici žádná hra. Můžeme si ale prohlédnout zajímavé předměty vystavené na stole. Patří mezi ně katana, cigarety, nějaké prsteny, alkohol, lebka a plakát s názvem „The Lead Belly“ s Jackem Bonifacem (hlavním hrdinou) a datem 17. ledna. V tuto chvíli není opravdu jasné, zda to datum něco znamená. Vydání hry je stanoveno na rok 2024 a vyjde pro PC (Steam a Epic), PS5 a Xbox Series X/S. 

V tomto pokračování klasického titulu hráči převezmou roli Shadowmana Jacka Boniface, který přísahal, že bude bránit lidstvo před temnými nemrtvými nepřáteli z Deadside. Očekává se, že během svého pátrání bude čelit nekromantům, kultistům, démonům a temným ohavnostem. Podle vývojářů hra nabídne podobný boj jako Soulslike hry se smrtícími nadpřirozenými zbraněmi. Zároveň by měl na hráče čekat zajímavý příběh. 

Doufejme, že Shadowman: Darque Legacy bude hitem, nebo alespoň nezapomenutelnou hrou. V poslední době se hráči dočkali mnoha pokračování starých her, která nezklamala. Jedním z nejlepších příkladů je Streets of Rage 4, které vyšlo více než 25 let po posledním díle franšízy. 

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn