Shadowman Darque Legacy - úvod

Hra Shadowman je po dvaceti letech zpět 

6. 5. 2023
Zdroj náhledu: blowfishstudios.com

Blowfish Studios právě oznámilo svou dosud nejsledovanější hru: Shadowman: Darque Legacy. Jedná se o pokračování klasické hry původně vydané koncem 90. let. Je fér říci, že to je něco, co nikdo nečekal, protože franšíza byla nečinná více než dvacet let. Vypadá to, že toto pokračování má slušný potenciál. 

Původní Shadow Man se stal kultovní klasikou z konce 90. let a začátku roku 2000. Hra založená na komiksové sérii od Valiant Comics, se točí kolem Michaela LeRoie, bývalého anglického majora, který se proměnil ve voodoo bojovníka, aby mohl chránit svět před temnými silami. Hra zaznamenala dostatečný úspěch na to, aby se o několik let později objevilo i její pokračování pro konzole, a v roce 2013 byla remasterována pro PC. 

Shadowman: Darque Legacy byl tento týden oznámen vývojářem Blowfish Studios i s novým trailerem. Teaser toho moc neukazuje, protože zatím není k dispozici žádná hra. Můžeme si ale prohlédnout zajímavé předměty vystavené na stole. Patří mezi ně katana, cigarety, nějaké prsteny, alkohol, lebka a plakát s názvem „The Lead Belly“ s Jackem Bonifacem (hlavním hrdinou) a datem 17. ledna. V tuto chvíli není opravdu jasné, zda to datum něco znamená. Vydání hry se stanovilo na rok 2024 a vyjde pro PC (Steam a Epic), PS5 a Xbox Series X/S. 

V tomto pokračování klasického titulu hráči převezmou roli Shadowmana Jacka Boniface. Ten přísahal, bránit lidstvo před temnými nemrtvými nepřáteli z Deadside. Očekává se, že během svého pátrání se postavíte nekromantům, kultistům, démonům a temným ohavnostem. Podle vývojářů hra nabídne podobný boj jako Soulslike hry se smrtícími nadpřirozenými zbraněmi. Zároveň by měl na hráče čekat zajímavý příběh. 

Doufejme, že Shadowman: Darque Legacy bude hitem, nebo alespoň nezapomenutelnou hrou. V poslední době se hráči dočkali mnoha pokračování starých her, která nezklamala. Jedním z nejlepších příkladů je Streets of Rage 4, které vyšlo více než 25 let po posledním díle franšízy. 

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.