Starfield intro art

Fanoušci Starfieldu se obávají o jeho stav

5. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Starfield je velmi očekávaný titul od společnosti Bethesda. Není proto divu, že se o jeho existenci zajímá mnoho lidí kvůli neúspěšnému Redfallu. Přestože na obou hrách pracují různá studia, skutečnost, že upírskou střílečku Redfall od Arkane vydává Bethesda, vyvolává mezi příznivci Starfieldu obavy. Důvodem jsou negativní reakce hráčů a médií. Arkane Studios je známé vývojem kvalitních videoher, zejména Prey a série Dishonored.

Nejnovější titul od studia Arkane se však nesetkal s příliš příznivým přijetím. Po svém vydání získal Redfall na Steamu mnoho negativních recenzí a v současné době má na této platformě převážně negativní hodnocení. Mnoho uživatelů poukazuje na špatný výkon, poněkud prázdný otevřený svět a slabou umělou inteligenci nepřátel.

Několik hráčů proto na Twitteru vyjádřilo obavy, že podobný osud může potkat i sci-fi RPG Starfield od Bethesdy. Uživatel Twitteru DestinLegarie napsal, že vzhledem k tomu, jaké reakce vyvolal Redfall, má o hru velké obavy. Jiný účastník sítě s přezdívkou Dee_Batch se domnívá, že titul vyjde v perfektním stavu, takže by se lidé neměli ničeho obávat. Další komentující by byli raději, kdyby Todd Howard a jeho tým Starfield znovu odložili a vylepšili. Protože jak je známo, Bethesda vydává hry v méně než uspokojivém stavu.

Osobně si nemyslím, že by negativní přijetí Redfallu ovlivnilo vývoj jakékoliv jiné hry. Maximálně to může být špatná reklama pro Bethesdu jako vydavatele, protože se nebojí vydat titul ve špatném technickém stavu. Ale zároveň chápu obavy lidí. Vždyť připravované sci-fi od tvůrců Skyrimu je první novou tvůrčíí záležitostí studia po téměř dvaceti letech.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.