Final Fantasy 14 intro piete

Hráči Final Fantasy 14 uctili památku Kentaro Miura

20. 5. 2021
Zdroj náhledu: Square Enix

Final Fantasy patří beze sporu mezi jednu z nejvíce ikonických sérií celého herního odvětvi. Final Fantasy vyšla roku 1987 a měla to být poslední hra studia Square Enix (dříve pouze Square) – stal se však pravý opak a studio vystřelila na výsluní mezi TOP tvůrce her.

V dnešních dnech však zasáhla tuto slavnou sérii tragédie. Ve věku 54 let zemřel autor Berserku, Kentaro Miura.

igdb.com

Hráči vzdávají hold milovanému autorovi

VV posledních několika hodinách se na Twitteru a Redditu začaly objevovat obrázky a videa, které ukazují stovky postav seřazených kolem jednoho ze začínajících měst, Ul'dah, a dalších také se scházejících v Limse Lominsa. Všichni hráči přešli do třídy Temných rytířů – která získává silný vliv od Berserka – s mnoha postavami pózujícími s meči v zemi.

Zúčastnili se hráči ze serverů, jako jsou Balmung, Cactuar, Leviathan a Midgardsormr, přičemž hráči z mnoha dalších serverů hlásili, že se lidé pokoušejí uctít Miuru. Video od uživatele Twitteru @localhyurzen ukazuje kolik lidí seřazených na serveru Balmung, že hra nemůže načíst všechny najednou. Někteří hráči také potvrzují na Redditu: „linka se táhne z jedné strany Ul'dah na druhou.“ 

Je to pozoruhodná pocta Miurovi a byl to způsob, jakým se komunita spojila, aby truchlila a oslavila jeho život a dílo. Uživatelé Redditu hlásili, že hráči Leviathanu rozdávají preclíky a táboráky těm, kteří stáli ve frontě, zatímco jiní mluvili o hledání útěchy při setkání s ostatními hráči.

Kentaro Miura zemřel 6. května na akutní disekci aorty. Redakční oddělení časopisu Young Animal dnes oznámilo předání oficiálního účtu Berserk na Twitteru, přičemž strojový překlad tweetu řekl „rádi bychom vyjádřili naši maximální úctu a vděčnost“ Miurovi.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.