Humankind intro

Humankind pro Mac o týdny později

5. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Humankind, jak jsme vás mohli nedávno informovat, je velmi očekávaná 4X strategická hra, která je lehce srovnatelná se sérií Civilization. Hráč povede svou civilizaci napříč šesti nejdůležitějšími, nebo spíše hlavními, epochami lidské historie, počínaje dobou nomádů. Celou svou civilizaci hráč řídí, rozvíjí a vylepšuje.

Charakteristickým rysem hry je, že v rámci každé z šesti epoch hráč zvolí jeden z deseti typů civilizací, které jsou založeny na historicky doložených společnostech. Tento výběr samozřejmě bude nabízet možné bonusy a zároveň postihy.

Nedávno vývojáři oznámili, že hra nebude mít DRM ochranu, což je jistě dobrá zpráva. Následující zpráva však nepotěší hráče na zařízeních Mac.

Hra pro Mac odložena

Společnost Amplitude Studios oznámila, že verze Humankind pro Mac byla o několik týdnů odložena. Do té doby se zaměří na vybalancování této připravované PC 4X hry, aby byla připravena na své uvedení na trh za dva týdny.

Amplitude Studios se zatím projevilo jako poměrně otevřené vůči komunitě, když hráče vyzvalo k testování časově omezených scénářů a odstranilo ze hry DRM Denuvo poté, co se ukázalo, že má negativní vliv na výkon. 

Bohužel, tato otevřenost vůči komunitě někdy přináší i špatné zprávy a tou je již zmíněné odložení verze hry pro Mac.

Zdroj: igdb.com

Proč byla verze Humankind pro Mac odložena?

Verze Humankind pro Mac byla odložena kvůli dvěma klíčovým problémům. Jedná se o problém s některými konfiguracemi a s hrou pro více hráčů. Společnost Amplitude uvádí, že to bylo „obtížné rozhodnutí“, ale chce si dát na čas, aby se ujistila, že vše bude při uvedení na trh v pořádku.

PC verze hry je však stále na cestě k vydání 17. srpna. Amplitude se v oznámení podělilo o řadu vylepšení, která jsou na cestě, včetně řady vylepšení systému diplomacie, několika vylepšení kvality života a určitého vyvážení umělé inteligence. Byl také přidán nový systém znečištění, který bude spuštěn přibližně na konci páté éry.

Vyváženost je totiž velkým tématem posledních týdnů vývoje. Mnoho kultur je znovu vyváženo spolu s náklady na výzkum a prahovými hodnotami pro získání Hvězd éry. Byly změněny některé civilizace a ideologie a jsou zavedeny nové principy náboženství, které by měly poskytnout náročnější hratelnost.

Studio Amplitude Studios se bohužel zatím odmítlo podělit o konkrétní příklady těchto změn. Datum vydání verze Humankind pro Mac také není konkrétně znám. Přibližným odhad je tedy tak za měsíc. 

Hru můžete sledovat zde. 

Zdroj: techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.