Hunt Showdown intro party

Hunt: Showdown nový event a pozadí problémů

29. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

O tomto úspěšném multiplayerovém PvP titulu jsme vás již informovali v naší recenzi. Hunt: Showdown je originálně zasazená multiplayerová FPS hra, která kombinuje prvky PvP a PvE. Hru vytvořilo a zároveň vydalo studio Crytek na svém vlastním CryEnginu, nicméně během doby, co je na světě, se musela potýkat s celou řadou problémů a nedostatků.

Ve hře probíhají pravidelné eventy a jeden je právě aktivní. Tento event je již oficiálně nahozen od 25. srpna, avšak jeho počátky provázelo vícero problémů.

Hunt: Showdown – event Light the Shadow

„Sledovali vás, Lovci. Viděli každé vítězství i porážku z rukou Bayou. Slyšeli o každé nestvůře, které jste museli čelit; lidské i jiné. Přiznávají, že na ně udělala práce, kterou jste v posledních letech odvedli, dojem, ale konečně jsou připraveni ukázat vám, co dokážou.

Do Bayou vstupují indiánští lovci a s nimi i akce Light the Shadows! Na oslavu jejich příchodu budou moci Lovci projít dvě cesty a získat Legendární zbraně, Krvavé svazky, Lovecké dolary a šanci, že se dva Legendární indiánští Lovci přidají do vašich řad. Kterou cestou se vydáte jako první: Cestou loveckého luku, nebo cestou vrhací sekery? Volba je na vás a odměny jsou bohaté. Pokud se vám podaří dokončit první zvolenou cestu, můžete se vrátit a putovat po druhé.“ Takto zní oficiální informace od vývojářů z Cryteku. Kompletní informace najdetezde.

Ano, přidání domorodých Američanů do této skvělé hry, včetně jejich házecích tomahawků a luku, je bezpochyby krok skvělým směrem, a to zejména proto, že obě zbraně a samozřejmě i nové skiny jsou opravdu povedené. Počátky spuštění však byly trochu komplikované, což opět lehce zvedlo hráčskou komunitu ze židlí, aby ji nakonec opět hezky usadilo možností vychutnat si nové mechanismy.

Kde se stala chyba?

Nový event byl ihned po nahození vypnut. Jeho spuštění totiž způsobovalo, že se nedal koupit (ve hře) žádný z již zakoupených legendárních Lovců. Následně nebylo možné koupit impozantního Plague Doctora, který má zelenavě černé zbarvení, a tak je velmi oblíbený díky jeho „kamufláži“.

Nyní je již všechno v pořádku tak, jak má být. Vývojáři nicméně přesně neuvedli, kde se stala chyba.

Hunt Showdown burn them all

Pozadí eventu Light the Shadow

„Začátek akce Light the Shadow ve hře Hunt: Showdown je oslavou dvou zajímavých milníků ve hře: debutu loveckého luku a přidání čtyř legendárních domorodých lovců – obojí je dlouhodobým požadavkem komunity. Dnes se chceme blíže podívat na některé historické souvislosti, které provázejí vznik těchto nových legendárních postav.“ 

Vypráví více o Louisianě, tedy místu, kde se hra odehrává, a zároveň blíže popisuje domorodé Američany. Rozhodně tak stojí za to, si tuto zajímavost přečíst.

Na hru je také na Steamu v rámci eventu sleva −50 % na Steamu a slevy dostali i někteří Lovci.

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.