IXION future

IXION - první aktualizace v roce 2023

22. 2. 2023
 

Budovatelská strategie IXION, která vás zavede do blízké budoucnosti roku 2049, dostává první aktualizaci v tomto roce. V mnoha ohledech titul připomíná adaptaci díla Sirotci oblohy od amerického spisovatele Roberta A. Heinleina. Patrně díky tomu se hra těší poměrně vysoké oblibě hráčů a aktivní komunitě. Co přináší nová aktualizace, se dozvíte níže. 

Nejvýznamnější prvek aktualizace je předělání systému hladovění. Posádka bude i nadále jíst v nastavených intervalech, přičemž cykly jídla budou probíhat každých pět cyklů. Pokud v této době nedostanou jídlo, začnou hladovět. Po vynechání tří jídel začne hladovějící populace postupně umírat. Člen posádky se nyní zotaví z hladovění po snědení jediného jídla. Před aktualizací musel člen posádky pro plné zotavení zkonzumovat přesný počet jídel, kolik vynechal. Pokud byl tento proces nějak zpomalen nebo omezen, došlo k navýšení o vynechání jídel a prakticky se anulovala již snědená jídla. Navíc místo čekání až pět cyklů do dalšího cyklu jídla mají hladovějící členové posádky možnost jíst na začátku dalšího cyklu, ve kterém je k dispozici dostatek jídla. Toto chování lze pro sektor zapnout nebo vypnout na panelu budovy jídelny.

IXION 13
  • Aktualizací prošlo také Kryonické centrum. Bylo implementováno a zjednodušeno nové uživatelské rozhraní budovy a odstraněn limit sektoru, aby bylo lépe vyjádřeno, že možnosti kryonického centra určují pouze místo určení probuzené posádky, nikoli typ posádky, která má být probuzena.
  • Následně bylo opraveno i několik nahlášených problémů, z nichž jsem vybral jen ty nejzásadnější. 
  • Opraven problém s nesprávným vyřešením hladovění.
  • Opraven problém s nekonečným načítáním uložených her.
  • Opraven problém, kdy se některé záporné hodnoty důvěry mohly zaseknout a nekonečně se opakovat (což vedlo k 0 % důvěry a ukončení hry).
  • Opraven problém, kdy otevření událostí ve 4. kapitole vedlo ke ztmavení obrazovky a nemožnosti událost vyřešit.
  • Opraveno nesprávné spuštění achievementů „Delivery!“, „Drill Dozer“ a „What they hide from us“ na Steamu.
  • Sektor 6 lze nyní správně otevřít ze sektoru 1.

Více podrobností o opravách naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.