SW BF Galactic Assault titulka

Jak zvítězit v Star Wars: Battlefront II? - část druhá

7. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

V první části článku, který vyšel v květnu na Gaming Professors, jsem hovořil o tom, jak hrát Battlefront II poctivě, jak důležitý je cvik (a nikoliv jen grind) a jak se chovat k ostatním hráčům. Slíbil jsem také, že přidám taktické rady k režimu Galactic Assault. Nyní se tedy na něj podíváme.

Představení režimu Galactic Assault…

Galactic Assault (GA) je jedním z nejoblíbenějších režimů v BF, byl přítomen ve hře již od jejího spuštění a dočkal se jen menších úprav (asi nejvýraznější bylo přidání jedné nové mapy). O co v něm jde? Dva týmy, každý až o dvaceti hráčích, se střetnou při plnění úkolů na určené mapě. Jedna strana má vždy úlohu útočníka a má omezený počet posil (tj. počet respawnů pro hráče), druhá se brání (s neomezeným počtem posil). Bitva se odehrává v několika fázích, přičemž útočník musí vždy splnit nějaký úkol, např. obsadit nějakou vyznačenou oblast na mapě, aby se dostal do další fáze, a to až do fáze poslední, po jejímž zdolání útočník vítězí. Pokud se naopak obránci pokusí eliminovat celý nepřátelský tým, čili pokud útočníkovi dojdou posily, vítězí obránce, což může nastat v kterékoliv fázi bitvy.

Pevně daný počet posil pro útočníka je 100 respawnů, přičemž za postup do další fáze dostává zpět 50 respawnů, ale vždy do toho daného maxima 100 respawnů.

V GA máte nejbohatší možnosti, co se týče výběru posil. Můžete hrát za standardního vojáka, speciální jednotky, vozidla, artilerii, vesmírné lodě a hrdiny (dostupní jsou všichni bez ohledu na to, k jaké epoše patří konkrétní mapa). Potřebovat budete jen battle pointy.

…a jak ho hrát

GA mě baví právě proto, že existuje mnoho způsobů, jak ho hrát a jak být užitečný svému týmu. Svůj význam tu má výběr třídy a následně to, zda budete pokračovat jako nějaká speciální jednotka či hrdina. Dobře zahraní hrdinové dokáží porazit i značnou převahu obyčejných jednotek a hodí se jak k obraně, tak k útoku. Často však můžete týmu pomoci i vozidlem či lodí, i když to někdy vyžaduje větší skill, abyste spoluhráčům skutečně prospěli.

Důstojníci a heavy třída jsou obecně lepší při obraně, zatímco assault a specialista se hodí pro útok, ale neplatí to rozhodně 100%. Důležitá je i volba karet; třeba k obraně určitého malého místa použijte štít, k posílení většího prostranství věž.

Pokud chcete pomoct svému týmu, vyberte si důstojníka a používejte buffy. Pokud máte dobrý aim (míření, pozn. autora), můžete jako specialista odstřelovat nepřátele na dálku. Někteří hrdinové mají také užitečné schopnosti pro tým, např. Rey umí zobrazit nepřátelské pozice.

Důležité je poznat dobře mapu a využít této znalosti ke svému prospěchu. V GA je celkem 13 map, nyní si je stručně představíme.

Death Star II

Star Wars Battlefront II Death Star

Jde o mapu z původní trilogie. Rebelové útočí, vojáci Impéria se brání. Všechny tři fáze se točí okolo aktivace panelu. Užitečná je schopnost „štítu“ důstojníka, jímž lze bránit hráče, který aktivuje panel. Vyhrávají hrdinové a odhodlání týmu.

Endor

Star Wars Battlefront II Endor

Na této mapě Rebelové útočí za pomoci AT-AT na základnu Impéria. V první fázi musí Rebelové aktivovat tři panely, z nichž jeden se nachází uvnitř základny a dva dál u AT-AT. Vyplatí se nejprve obsadit ty venkovní, protože pak můžete na poslední vnitřní zaútočit ze dvou stran. V druhé fázi Impérium musí použít iontové disruptory, aby oslabilo ukradený transportér AT-AT. AT-AT je silná jednotka, která může použít schopnost bombardování z orbity. V poslední třetí fázi se připravte na intenzivní přestřelku, kterou vyhrává odhodlání týmu a dobře zahraní hrdinové.

Hoth

V této graficky působivé mapě útočí Impérium na základnu Rebelů, jak to známe z filmu Empire Strikes Back. V prvotní fázi útočíte za pomoci dvou AT-AT (jejich zdraví zde zastupuje obvyklý počet posil – tak to platí i v jiných mapách, kde útočíte za pomoci artilerie) podobně jako na mapě Crait. Poté musí Impérium obsadit dva hangáry, v třetí fázi dojde na odpálení tří terminálů. Nejlépe se brání ten prostřední, protože k němu vedou jen tři úzké uličky.

Tatooine

SW BF Mos Eisley

Impérium útočí, Rebelové se brání. V první části Impérium musí obsadit dvě lokace, v druhé části opět dvě lokace, ve třetí nechat vybouchnout bombu na rebelské lodi. Opět jde hlavně o odhodlání a skill hráčů.

Yavin 4

SW BF Yavin 4 chrám

Zajímavá a komplexní mapa, která má čtyři fáze místo tří (stejně jako Jakku). Impérium útočí a nejprve musí zničit tři protivzdušné kanóny. Jelikož levý a pravý kanón lze snadno dobýt pomocí AT-ST, vyplatí se nejdříve zaútočit na ten prostřední (nachází se uvnitř „dvora“). V druhé fázi jde o obsazení dvou lokací, v třetí aktivujete dva terminály před základnou Rebelů, v poslední fázi aktivujete dva terminály uvnitř. Nejúčinnější obranou proti AT-ST, kterou Rebelové mají, jsou obyčejné heavy jednotky (a jejich schopnosti).

Geonosis

SW BF Trippa Hive

Mapa, která byla do rybníčku map přidána až rok po vydání. Jde o unikátní mapu, jejíž delší část spočívá v obraně Separatistů proti vojsku klonů a jejich walkerům. Pokud chcete jako droid klony porazit, největší šanci máte hned v první fázi, v níž jde o aktivaci dvou terminálů (klony aktivují, droidi brání). Zde mohou klony použít určitý trik, neboť pokud aktivují nejprve levý terminál, mohou přivolat prvního walkera a použít ho k útoku na pravý terminál zezadu. Chytré.

V následné fázi musíte s walkery dojít až do cílové oblasti a obsadit ji, přičemž po cestě zničíte dvě velká zařízení. Prohrát za klony je skoro nemožné, jen nezapomeňte osazovat walkery.

Kamino

SW BF Kamino klonovací laboratoř

Interiérově-exteriérová lokace. V první fázi musí Separatisti aktivovat jeden panel. Následuje boj v deštivém exteriéru, kde separatističtí droidi musí obsadit dvě místa. Následuje boj o kasárna a hangár, v poslední fázi droidi aktivují jeden terminál, k němuž vedou dvě chodby. Rozhoduje do značné míry rychlost a silová převaha (třídy assault, heavy, officer).

Kashyyyk

SW BF Kashyyyk pláž

Domovská planeta Wookiů. Připomíná mírně strukturou mapu Hoth. V první fázi droidi útočí dvěma artileriemi, v druhé musí odpálit dvě artilerie klonů. V poslední fázi uvnitř křižníku musí odpálit dva další terminály. Nezapomeňte na iontové disruptory.

Naboo

SW BF Naboo Theed

Mapa s unikátními loděmi Republiky. Jediná separatistická artilerie útočí na královský palác. V druhé fázi jde o aktivování dvou panelů v palácové předsíni. Následuje prudký boj o trůnní sál, v němž rozhoduje odhodlání a skill týmu.

Crait

SW BF Crait jeskyně

Mapa známá z filmu The Last Jedi. Na základnu Odboje útočí dva transportéry AT-AT, následuje bitva o hangár, v níž jsou silnou kartou Prvního řádu walkery AT-ST. V poslední části musí První řád zničit tři generátory, než se Odboji podaří uprchnout (rozumějte: vyčerpat soupeři všechny respawny).

Jakku

SW BF Jakku vrak

Jedna z mých oblíbených map. Opět První řád útočí. V první fázi musí První řád obsadit dvě lokace – použít můžete AT-ST. V druhé fázi se boj vede jen o jednu (větší) lokaci uvnitř zničeného křižníku. Následuje boj opět o dvě lokace a ve čtvrté fázi musíte odpálit dvě bomby na lodích Odboje.

Starkiller Base

SW BF Starkiller Base

Jedna z map, které jsou náročnější, pokud útočíte. Odboj nejprve musí nechat vybouchnout dvě bomby, následuje boj o prostranství před vchodem do základny Prvního řádu. V poslední fázi je třeba aktivovat dva panely.

Takodana

SW BF Takodana hrad Maz Kanaty

Poslední mapa tohoto přehledu… Odehrává se v lesech Takodany a v hradu Maz Kanaty. Při útoku je v první fázi třeba obsadit jedno místo, následně ve fázi druhé odpálit dva kanóny. Končí se opět obsazením jediného místa hned v hlavní místnosti hradu (kantýně). 

Závěr

Jak vyplynulo z tohoto souhrnného představení map pro GA (mnohé z nich jsou ale hratelné i v jiných režimech), DICE do hry implementovalo rozmanitost a variabilitu. Každá mapa se zkrátka hraje jinak a i když se vaše cíle mohou shrnout do několika typů, nikdy nenarazíte na to, že byste dělali úplně to samé. Nezbývá mi než vám popřát šťastný matchmaking a ať nejen hrajete, ale i vyhrajete.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.