Star Wars Battlefront II Vader

Jak zvítězit v Star Wars: Battlefront II?

4. 5. 2021
 

V první části svého článku o tom, jak si zahrát Star Wars: Battlefront II tak, abyste se u toho bavili, nechytli rage a, dá-li Síla, třeba i vyhráli, se zaměřím na několik obecných jevů. Jste v Battlefrontu, resp. online kompetitivních střílečkách noví? Nebo se chcete dozvědět více o aspektech, kterých jste si třeba zatím nevšimli? Potom jste tu (snad!) správně.

Ne každý hráč je poctivec aneb temná strana hacků

Star Wars Battlefront II Sith trooper Starkiller

Znáte to. Máte alespoň normálně sehraný a vyvážený tým, nikdo není úplná lama, vy sami za sebou máme třeba i vydatný trénink. Zapnete hru, přihlásíte se k serveru, bitva započne, uděláte pár kroků a jste na zemi. Mezi cheatery oblíbený aimbot (automatické míření) a jiné hacky dokážou každému poctivému hráči spolehlivě zkazit radost z hraní. V Battlefrontu II narazíte na očividné cheaty tak v pěti procentech případů. Jediné, co s tím můžete udělat, je hráče nahlásit (report), dát vědět ostatním hráčům v chatu a hru co nejdříve opustit. Tím ovšem nezamezíte tomu, aby se zlomyslný cheater neobjevil zase na jiném serveru a nezkoušel štěstí, že ho třeba začátečníci budou považovat za velmi zkušeného hráče, který vítězí díky vlastnímu skillu. V tomhle článku o cheatech jako metodě získání převahy mluvit nebudu. Pokusím se vám navrhnout jiné způsoby, jak být ve vesmírné válečné frontě co nejlepší.

Bez cvičení to nejde aneb drill

Star Wars Battlefront II Luke Scarif

Vítězství v Star Wars: Battlefront II je málokdy dílem štěstí. Multiplayerová část hry proti sobě staví týmy a jejich celkový potenciál je roven součtu sil všech jednotlivců. Tak jako cvičil Luke pod Obi-Wanovým a později Yodovým vedením v původní trilogii, budete si i vy muset svůj skill „vydřít“ poctivým drilem. Módy pro jednoho hráče vás naučí jen úplné základy, ale přesto vám kampaň doporučuji před začátkem vaší multiplayerové odyseje dokončit. Naučíte se třeba, jak interagovat s předměty (ano, standardně klávesou G!), takže se vám nestane, že byste v Galactic Assault (tento mód je jeden z nejoblíbenějších, nejen podle mě) neuměli sebrat iontovou střelu nebo aktivovat terminál. Režimy Arcade a Instant Action vám zase můžou pomoci prostudovat si mapy, nebo aspoň jejich části.

Jistě jednou ze základních mechanik je zpočátku levelování vašich jednotek a hrdinů. Původně byly v Battlefrontu II stropy úrovní nastavené tak, abyste mohli získat a upgradovat všechny karty, ale neměli žádné body přebytečné. Později bylo zastropování odstraněno, resp. posunuto výš, takže se můžete dostat až někam k levelu 1000. Nemá to žádný reálný účel kromě toho, že ostatní vidí, jak jste dobří nebo kolik času jste hře věnovali – jedině to snad může ovlivnit morálku vašeho týmu. Pokud chcete levelovat všechno, je vhodné herní režimy střídat. Užitečný je například režim kooperace nebo Heroes versus Villains pro hrdiny. Vaším cílem je odemknout co nejdříve karty, které sednou vašemu hernímu stylu.

Battlefront II není nová hra, a i když například její rozdávání v rámci her zdarma na Epicu způsobilo příliv nových hráčů, troufám si říct, že alespoň třetina hráčů online režimu má již se hrou zkušenost delší než měsíc. Vždy se objeví nějaký vůdčí hráč, který vyniká nad druhé agresí, získává nejvíce battle points a může ve výsledku zajistit týmu vítězství. Není však výjimkou ani druhý případ, že totiž zvítězí tým s horšími špičkami, ale vyváženější základnou a průměrem. Jsou také druhy hráčů, kteří nehrají pro své vlastní skóre, ale pro vítězství týmu. Více o taktice, hlavně v režimu Galactic Assault, si ale povíme jindy.

Za rebelii! Za Impérium!

Můj poslední bod v dnešním článku se týká možná některými podceňovaného aspektu týmové komunikace a morálky. Formule jako „glhf“ a „gg“ jsou sice profláklé, na rozdíl od toxického spamu ale reálně pomáhají tomu, abyste si vy sami i vaši spoluhráči a soupeři hru užili. Battlefront II nepodporuje voice chat, pokud si nevytvoříte vlastní skupinu z přátel (potom je voice chat možný v rámci této skupiny). Můžete posílat jen textové zprávy, které uvidí buď všichni, nebo jen váš tým. Čemu můžou zprávy pomoct, jsou rady nováčkům, kteří třeba nevědí, jak vystoupit z vozidla. Naopak důmyslné strategie, které sdílíte s ostatními, většinou nezabírají, protože se jimi většina týmu neřídí. Nejvíce můžete udělat svým vlastním příkladem a hraním orientovaným na vítězství týmu. Zkušený hráč se většinou vydává do boje jako první s aktivovaným vanguardem či infiltration a vede tak svoje spoluhráče do boje jako velitel šiku v bitvách Pána prstenů.

Galactic Assault je rozdělený do fází a věřte, že to, jak si celkově váš tým vede v každé jedné fázi, ovlivňuje výsledek zápasu, čili je velký rozdíl ubránit se s padesáti zabitími ze sta a ubránit se s deseti zabitími ze sta.

Na závěr bych chtěl říct, že každá vaše hra v Battlefront II bude jiná a v tom spočívá nepochybně kouzlo titulu Star Wars. Mějte na paměti rady, jak hrát a vyhrát a nekazit přitom hru sobě ani ostatním hráčům, a můžu vám garantovat, že vám tato hra ještě teď přinese spoustu radosti a zábavy.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.