Kena Bridge of Spirits – úvodka

Kena: Bridge of Spirits odkládá své vydání na srpen

26. 2. 2021
Zdroj náhledu: Ember Lab

Včera večer proběhlo první letošní State of Play společnosti Sony, na kterém jsme se dočkali pár zajímavých oznámení a informací ohledně nadcházejících her na Playstation. Nechyběly novinky jako Final Fantasy 7 Remake Integrade, Crash Bandicot 4: It’s About Time na PS5, první představení novinky Sifu, přiblížení snad ještě letos chystané hry Solar Ash a další. Kromě představení několika novinek a trailerů byla oznámena data vydání několika očekávaných titulů, jako je Returnal (30. dubna), Knockout City (21. května), druhá kapitola Oddworld: Soulstorm (6. dubna) a v neposlední řadě vydání titulu Kena: Bridge of Spirits.

Zdroj: emberlab.com

Již při oznámení Playstation 5 v červnu minulého roku jsme mohli vidět první zmínky o tomto titulu, který svým až takřka pohádkovým zpracováním nadchl mnoho fanoušků tohoto stylu. Jedná se o akční adventuru z pohledu třetí osoby, kde se mladá dívka Kena bude muset vypořádat s tajemnou kletbou zapomenuté vesnice. Kena díky svým schopnostem pomáhá duším zesnulým přejít z fyzického světa do toho duchovního. Jakmile se vydá najít opuštěnou vesnici a posvátnou horskou svatyni, objeví temný les, ve kterém jsou uvězněni duchové, známí jako Rot. Kdykoliv je Kena osvobodí, získá nové magické schopnosti, díky kterým bude moci temný les kolem vesnice proměnit zpět do normálu a kletbu tak zrušit.

KENA – RotCollect_TwoShot

Zdroj: emberlab.com

KENA – Pulse

Zdroj: emberlab.com

Původně měla hra vyjít už koncem roku 2020, ale kvůli komplikacím spojených s pandemií byla již v září odložena na začátek letošního roku. Skrze trailer jsme tak konečně dostali pevné datum vydání, které se protáhlo až na  24. srpna na Playstation 4 a 5. Mimoto jsme se dozvěděli i předobjednávkový bonus, a to Celebration čepičky. Kromě Playstationu by se hra měla objevit i na PC prostřednictvím Epic Games Store, samozřejmě později v tomto roce. Samotný trailer nás blíže seznamuje s bojovým systémem, který překvapuje svou komplexností. Dostalo se nám taky dalšího pohledu na svět a monstra, se kterými bude Kena na svých cestách bojovat. Jako zbraň budete mít k dispozici magickou hůl, díky které budete moci útočit jak na dálku, tak na blízko. Graficky hra vypadá nádherně a spoustě hráčům připomíná pohádku od Disney.

Zdroj: pcgamer.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.