NieR – 9S v tajné chodbě

Komunitní subreddit NieR se plní spekulacemi ohledně budoucnosti série

29. 7. 2022
Zdroj náhledu: reddit.com/sadfutago

Tři dny nazpět se na komunitním subredditu NieR objevilo první video uživatele pod přezdívkou sadfutago, které odhalovalo údajně pět let neobjevenou skrytou místnost ve hře NieR:Automata. Od té doby se fanoušci doslova zbláznili a začali pátrat po dalších indiciích, které by je přiblížily k pravdě. Uživatel sadfutago nyní přichází s dalšími materiály, jejichž existence stojí za zrodem mnoha fanouškovských teorií a spekulací.

Osmiminutové video ukazuje 9S, jak vchází do tajné místnosti a prochází skrze dlouhou pokroucenou chodbu s trčícími věžemi, na jejímž konci se nachází lokace podobná kostelu. Na oltáři leží postava bez jakýchkoliv rysů, podle kterých by šla identifikovat, ale na hrudi drží The White Moonflower z prvního NieR RepliCant a NieR Gestalt. To není jediný odkaz na původní hru. 9S po vstupu do kostela bojuje s bossem, který až nápadně připomíná Shadowlorda. Po jeho porážce je vidět, jak hra mění jazyk z angličtiny na japonštinu. Hráč po třech marných pokusech o správnou odpověď video ukončil, ale zároveň na subreddit přidal několik obrázků.

Fanoušci ihned přišli s několika teoriemi, které v podstatě odkazují na to, že by se mohlo jednat o marketingový ARG (Alternate Reality Game), jehož účelem je teasovat nový obsah. Teorie hovoří buď o DLC pro NieR:Automatu, nebo rovnou o samotném pokračování propojeném s první hrou, na nějž už několik let netrpělivě čekají hráči po celém světě. Remake NieR Replicant obsahoval několik dialogů, které propojovaly události obou her, proto je pokračování odkazující na oba tituly velice pravděpodobné. Druhá nejzajímavější spekulace mluví o remaku či rovnou remasteru Drakengardu 3, z něhož pocházejí sošky na obrázcích. Prozatím se stále jedná o nepodložené teorie, ale jisté je, že si pro nás Square Enix chystá nějakou novinku.

Zde můžete vidět záznam uživatele joansbones, který se na streamu dostal až do závěrečné lokace se sochami a květinou uprostřed.

Zdroj: gamerant

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.