Total War Rome Remastered intro

Konec podpory pro Total War: Rome Remastered

4. 12. 2021
Zdroj náhledu: Creative Assembly

Série Total War patří bezesporu mezi největší a nejoblíbenější RTS série napříč herní komunitou. Zdá se však, že Creative Assembly provádí velký úklid před očekávaným titulem Warhammer III, který se má objevit příštím roce. Jak jinak si lze vysvětlit, že proaktivní podpora Total War Saga: Troy skončí s nadcházejícím novým DLC a patchem. Tato zpráva se však týká i nedávno vydaného titulu Total War: Rome Remastered.

Zdroj: Creative Assembly

Aktualizace 2.0.4 pro Total War: Rome Remastered

Nejnovější beta aktualizace bude zároveň poslední plánovanou aktualizací pro tuto remasterovanou strategii. Aktualizace 2.0.4 je poměrně rozsáhlá a obsahuje spoustu oprav uživatelského rozhraní a vylepšení kvality. Mezi jedny z nejzajímavějších změn bezesporu patří ty, které mají dále vylepšit modifikace. Odstraněn byl také pevně nastavený limit frakcí, což znamená, že není omezen počet vlastních frakcí, které lze do hry přidat.

K dispozici je nyní také podpora pro více než jednu „super” frakci. V současné době jsou jediným příkladem takového seskupení tři hratelné římské frakce a nehratelný senát. Všechny super frakce nyní mohou mít více než tři členy. Odstranění pevného limitu počtu frakcí je něco, o co komunita žádá již více než deset let.

V minulosti byly populární modifikace pro původní hru Rome: Total War, jako například Roma Surrectum. Moddeři museli tento limit obejít vytvořením dílčích modů, které vám umožnily přizpůsobit si, které frakce chcete ve hře vidět, což už nyní není nutné.

Mezi dalšími prvky, jež aktualizace přinese, je lepší podpora emergentních frakcí, které měly při vydání sice zábavné, ale velmi nevyvážené počáteční nastavení. Do hry je také možné přidat více vlastních modelů jednotek a dokonce i seznamy jmen jsou nyní flexibilnější.

Celkově se zdá, že Creative Assembly chce v Total War: Rome Remastered zpřístupnit modmerům co nejvíce nástrojů a funkcí. Modifikační scéna je často považována za to, co udrželo původní hru tak dlouho populární. Tedy vyjít vstříc modderům je jednoznačně dobrou cestou k zachování obliby této hry.

Stejně jako v případě Total War Saga: Troja se studio zavázalo poskytnout další ad hoc podporu. „Podle potřeby budeme hru nadále podporovat drobnými záplatami stability a kompatibility,” vysvětlují poznámky k záplatám.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.