Split – úvodka

Kyberpunkový titul Split spustil předběžný přístup

10. 4. 2022
Zdroj náhledu: Garlic Jam

V daleké budoucnosti, kde se lidé uskupili do velkých městských států obehnaných nezničitelnou bariérou, převzaly většinu profesí stroje. Tyto štíty nazývané Split vytvořili inženýři z Epsilon Energy pro zamezení válečných konfliktů, protože politika se v každém státě značně liší. Lidé pracují převážně už jen na opravách jako mechanici, operátoři či programátoři a vy sami si vyzkoušíte, jak dobře si povedete při překonávání jednotlivých bariér.

Zdroj: Garlic Jam

Split je logická hra inspirovaná velikány, jako jsou Q.U.B.E. 2, The Talos Principle, Portal, The Witness a Antichamber. Design je postaven na základech architektonického stylu brutalismu, jehož popularita vzkvétala především v sedmdesátých letech minulého století. Tento styl autoři spojili s moderními digitálními prvky a uvěznili vás v prostředí prošpikovaném nejrůznějšími nástrahami. K jejich překonání budete potřebovat rychlé reflexy, flexibilitu a samozřejmě nutnou dávku štěstí s vyrovnaným postojem. Zajímavou mechanikou je možnost volby, kdy se můžete nepřátelům postavit buď přímo, nebo se pokusíte jim uniknout díky manipulaci s časem a vytvoření vlastního klona, aby protivníky rozptýlil, zatímco vy budete prchat.

Split spustil předběžný přístup a na Steamu si můžete zahrát demo, abyste zjistili, zda je hra právě pro vás.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.