Konference E3 – 2021

Letošní veletrh E3 2023 bude pro hráče možná tím nejhorším ve své historii

7. 2. 2023
Zdroj náhledu: e3expo.com

Vyplatí se sledovat letošní veletrh E3 2023, který startuje v červnu? To je dost možná zásadní a dobrá otázka, jelikož tři velcí giganti oficiálně potvrdili svoji neúčast na letošním E3 2023. Bude tedy vůbec na co koukat?

Konference E3 – 2021

Zdroj: e3expo.com 

Veletrh E3 je tu s námi již od roku 1997 a tak nějak vždy to byl pro hráče a celou herní scénu velký svátek. Zásadní zlom však přišel v roce 2016, kdy svou účast poprvé odmítly Sony a EA, které poprvé představily své vlastní herní akce. Od té doby hráči na veletrh E3 tolik nesází a v jejich očích se většinou dočkáme o něco vlažnějšího přijetí. Vše samozřejmě ještě více zkomplikovala pandemie covid-19, rok 2020, kdy byl veletrh zcela zrušen, a následující rok 2021, který probíhal jen virtuálním způsobem. Loňský rok rovněž není potřeba moc komentovat, jelikož i ročník 2022 byl zrušen.

Letošní ročník E3 2023 by opět měl proběhnout, jako kdysi, avšak vyvstává otázka, zda se E3 tento rok vyplatí vůbec sledovat. Svou neúčast totiž potvrdili tři velcí giganti, a těmi jsou Sony, Microsoft a Nintendo, což je bezpochyby citelná ztráta. Bude tak zajímavé sledovat, jak moc bude letošní E3 2023 atraktivní a zdali pomalu nepřichází revoluce, kdy většina společností bude představovat nové hry v rámci svých akcí. No, uvidíme. Letošní ročník se ale možná zapíše do těch nejhorších ve své historii a rozhodně, alespoň pro mě, nebude kvůli absenci Sony, Microsoftu a Nintenda tolik atraktivní, co se herní scény týče.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.