Hogwarts Legacy – kotlík

Hogwarts Legacy bude bez romantiky

6. 2. 2023
Zdroj náhledu: Avalanche Software

Hogwarts Legacy bezpochyby patří k těm nejvíce očekávaným titulům letošního roku a do vydání zbývají pouhé čtyři dny – majitelé Digital Deluxe Edition se do hry pustí už zítra, 7. února. Je tak jasné, že natěšenost fanoušků se stále více stupňuje, protože se vývojáři z Avalanche Software rozhodně nebojí nechat nás nahlédnout do zákulisí a servírují nám jednu informaci za druhou, ať už formou trailerů, či skrze rozhovory. Vývojáři Moira Squier a Kelly Murphy se v nedávném rozhovoru pro německý web GamePro rozpovídali o tom, že Hogwarts Legacy hráčům nenabídne romantiku. Podle vývojářů by bylo obtížné ji do příběhu zakomponovat vzhledem k tomu, že hlavní postavě je pouhých patnáct let. „Jsou věci, kterých jsme se prostě nechtěli tematicky dotknout,“ říkají.

Knihy i filmy o Harry Potterovi jsou přitom doslova napěchované romantickými vztahy, ale tentokrát se budeme muset obejít bez nich. Přesto hráči budou mít možnost rozvíjet pouta s různými postavami, které na škole čar a kouzel potkají. Nebude však možné s nimi navázat více než „pouhé“ přátelství. Je možné, že se této mechaniky dočkáme v případném pokračování. Přece jen některé hry s tematikou Harryho Pottera umožňují právě to, co bude Hogwarts Legacy postrádat. Zda to titulu ubere na jeho kvalitě, se určitě říct nedá, ale jistě se najde spousta hráčů, kteří mohou být zklamaní. Hogwarts Legacy vychází už 10. února 2023 na PC, PlayStation 5, a Xbox Series X. Verze pro PlayStation 4 a Xbox One na trh přijdou o něco později, konkrétně 4. dubna, a majitelé Nintenda Switch si počkají až do 25. července.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.