Little Orpheus – pod vodou

Little Orpheus vyjde začátkem března

27. 1. 2022
Zdroj náhledu: The Chinese Room

V sedmdesátých letech minulého století probíhala soutěž o to, který národ jako první vyšle člověka na Měsíc. Roku 1962, tedy sedm let před úspěchem Apolla 11, byl sovětský kosmonaut vyslán zcela opačným směrem, do středu Země. Na odlehlé Sibiři byl Ivan Ivanovič vysazen ve středu vyhaslé sopky ve své průzkumné kapsli Little Orpheus a znenadání zmizel. Tři roky nato se objevil zpět s tvrzením, že zachránil svět. V tajném bunkru kdo ví kde se k výslechu nepravděpodobného hrdiny přidá generál Jurkovoj, který si vyslechne Ivanův neuvěřitelný příběh.

Ve středu Země totiž existují všemožné ztracené civilizace a dechberoucí světy, od podmořských království až po nebezpečné džungle plné prehistorických predátorů. Vydejte se s Ivanem na průzkum těchto míst v nenáročné logické adventuře, která čerpá inspiraci z kinematografických klasik, jako jsou Flash Gordon a Sindibádovy příběhy.

Zdroj: The Chinese Room

Little Orpheus na první pohled zaujme kouzelným vizuálem, příjemnou hudbou od známých jmen a zajímavým příběhem tvůrců z The Chinese Room, kteří na svém kontě mají tituly jako Dear Esther a Everybody’s Gone to the Rapture. Hra ovšem není tak úplnou novinkou. Svého vydání se dočkala už v roce 2020 pouze na PC. Nyní se její autoři vytasili s oznámením příchodu na konzole a remasterované verze pro počítačové hráče. Little Orpheus vyjde už 1. března tohoto roku na Playstation 4 a 5, Xbox, Nintendo Switch a samozřejmě na PC (Steam i Epic Games Store) v novém kabátku s přidanými bonusy, jako je například devátá epizoda A Rush of Onion to the Head a režim Lost Recordings.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.