Lollipop Chainsaw intro

Lollipop Chainsaw se dočká remaku

6. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Již v červnu se spekulovalo o návratu Lollipop Chainsaw, ale informace byly značně neurčité. Nyní je však potvrzeno, že se pracuje na remaku tohoto zábavného titulu.

Yoshimi Yasuda, bývalý generální ředitel společnosti Kadokawa Games a producent původní hry Lollipop Chainsaw, se vrací, aby ji předělal pod svým novým studiem Dragami Games. Podle FrontlineJP se část původního vývojářského týmu vrací, aby na hře pracovala společně s novými vývojáři Dragami.

Zdroj: igdb.com

Yasuda uvedl, že práva na hru koupil od společnosti Kadokawa, a řekl, že původní tým Lollipop Chainsaw „považuje hru za velmi cennou“ a zalitoval, „že ji nechce nechat v limbu“.

Mezi remakem a originálem bude několik rozdílů, z nichž některé patrně fanoušky původní hry nenadchnou. Licencovaný soundtrack bude přepracován a do remaku se přenese jen několik původních skladeb. Soundtrack hry Lollipop Chainsaw byl na svou dobu docela neuvěřitelný a obsahoval skladby jako Cherry Bomb od The Runaways nebo Riot Rhythm od Sleigh Bells, takže bude škoda, že většina z 16 písní soundtracku ze hry zmizí. Podle všeho bude remake také „realističtěji přistupovat ke grafice“, což může znamenat naprosto cokoliv.

I když by stačilo udělat pouhý port původní hry na PC, plnohodnotný remake zní také docela zajímavě. 

Zatím nebylo oznámeno, na které platformy se remake dostane, je pouze znám odhadovaný termín vydání, což je „někdy v příštím roce“.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.