Lost Ark

Lost Ark – boj proti podvodným botům

16. 5. 2022
Zdroj náhledu: Smilegate RPG

Velmi populární jihokorejské MMORPG Lost Ark je venku už nějaký ten pátek a za tu dobu se muselo potýkat s řadou neduhů. Mezi první nedostatky patřil problém s grafickými kartami, následoval problém se servery, nyní se v komunitě řeší zejména boti, kteří jsou trnem v oku snad každé MMO hry. Vývojáři na všechny problémy a podněty od komunity aktivně reagují, a proto se nyní pustili i do botů.

„Víme, že boti způsobují v komunitě frustraci, a my ji sdílíme. Během posledních několika měsíců jsme v Lost Ark provedli řadu změn, abychom s boty bojovali. Víme, že je stále na čem pracovat, a chceme se s vámi podělit o některé podrobnosti o tom, jak k tomuto přetrvávajícímu problému přistupujeme, abychom hráčům Lost Ark mohli poskytnout lepší zážitek.“ – Smilegate RPG

Zdroj: Smilegate RPG

Boti jako jeden z problémů v Lost Ark

Vývojáři ve své poslední zprávě jasně uvádějí a připouští, že boti byli problém již od spuštění hry a doslova „s nimi vedli válku“. „Řešení problémů s boty může být obzvlášť náročné ve free-to-play hrách, protože je velmi snadné vytvořit si účet a vstoupit do hry, ale v boji proti nim pracujeme na několika frontách.“ – Smilegate RPG

Mezi zásadními změnami v boji proti tomuto konání byla přijata následující opatření:

  • Trvalé zrušení několika milionů účtů, které se podílely na botování, hackování nebo prodeji zlata.
  • Úrovňové omezení chatu v oblasti, aby zcela nové účty nespamovaly reklamy na prodej zlata.
  • Aktualizace automatického moderování chatu ve hře o hlášky a fráze, o kterých vývojáři ví, že jsou prodejci zlata běžně používány.
  • Byly také aktualizovány a vylepšeny funkce snadné detekce proti podvodům, aby bylo možné lépe identifikovat boty a zakročit proti nim.
  • Povolení nativního detekčního systému, který pomáhá rychle identifikovat „špatné“ hráče a podniknout proti nim kroky.
  • Vylepšené nástroje pro nahlášení ve hře, které pomáhají hráčům nahlašovat boty a pracovníkům podpory rychleji jednat na základě hlášení.
  • Zablokovány byly také IP adresy z regionů, kde společnost nemá publikační práva a které vykazovaly velkou aktivitu botů.

Z tohoto výčtu je jasně patrné, že vývojáři se pro boj s boty a různými podvody opravdu tvrdě odhodlali a nenechávají nic náhodě. I když vývojáři z taktických důvodů nechtějí prozradit všechna opatření, dle dostupných informací se také připravuje spolupráce s EAC – tedy Easy Anti Cheat –, který se jeví jako slušná podpůrná alternativa. Nicméně zkušenosti s Easy Anti Cheat z jiných her se jeví spíše směšné. Nezbývá tedy nic než doufat, že v případě Lost Ark se bude jednat o lepší působnost tohoto programu. 

Kompletní zprávu si můžete přečíst zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.