Metal Slug Intro

Metal Slug se vrací jako taktická hra

11. 6. 2021
Zdroj náhledu: Dotemu

Nezávislé vývojářské studio DotEmu, které stojí za oživováním klasických her z 90. let zpět k životu, je opět na scéně. DotEmu se kromě jiného zviditelnili díky svému znovuoživení hry Streets of Rage 4. Nyní se však vrací se hrou, kterou nikdo nečekal a v dnešní době ji patrně již málo hráčů zná. Zmínka je o Metal Slug Tactics, která byla odhalena na Summer Game Festu. Hra je na Steamu popsána jako „dynamické taktické RPG s rogue-like prvky“.

Metal Slug Tactics je izometrická strategie s pixelovou grafikou, na kterou je radost pohledět. Nedají se od ní čekat moderní efekty a není tak absurdně detailní a efektní jako staré arkádové původní hry, ale i tak se na ni dá koukat pozitivním pohledem. 

Popis hry na Steamu

„Zažijte ikonické dynamické bitvy série METAL SLUG ze zcela nové perspektivy. Naplňte svůj ukazatel adrenalinu, abyste si odemkli superútoky. Po každé bitvě získejte cenné válečné zkušenosti a odemkněte si zbraně nebo bonusové výhody pro vylepšení palebné síly svého týmu.“

Několik dalších podrobností:

- rozložení misí je procedurálně generované

- vrací se bossové 

- vracejí se postavy Marco, Eri, Fio a Tarma

Datum vydání hry Metal Slug Tactics v současné době není známo.

Hru však můžete sledovat zde.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.