Metro Exodus Enhanced Edition novinka titulka

Metro Exodus se dočká grafického vylepšení

16. 2. 2021
Zdroj náhledu: metrothegame.com

Společnosti Deep Silver a 4A Games Team oznámily nový velký update své úspěšné hry Metro Exodus. Dočkáme se vylepšení a hra bude dostupná na dalších platformách.

Zdroj: metrothegame.com

Vývojáři vylepší grafickou stránku hry jak na PC, tak na konzolích . Na PS5 a Xbox Series X se budeme moci těšit na hraní ve 4K rozlišení při 60 snímcích za vteřinu, a to s plným využitím ray tracingu. Na odlehčené verzi Xbox Series S se pak dočkáme téže vizuální kvality v rozlišení full HD. Co se týče verze pro PC, můžeme počítat s vylepšeným ray tracingem (jak na kartách od Nvidie, tak od AMD) a podporou technologie DLSS 2.0 (předtím hra podporovala pouze starší a méně kvalitní verzi).

Update vyjde jakožto Enhanced Edition (resp. Series X/S a PS5 verze), která ale bude pro dosavadní majitele hry zdarma, což je milé překvapení.

S novou PC verzí Metro Exodus můžeme počítat na jaře tohoto roku, verze pro devátou generaci konzolí pak vyjde nejspíše někdy později, ale stále v tomto roce.

Máme také dobrou zprávu pro uživatele Macu a Linuxu, protože tam se hra podívá již v březnu.

Zdroj: metrothegame.com

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.