Stellar Blade – sličná slečna

Na Stellar Blade nebudeme muset čekat moc dlouho

1. 2. 2024
Zdroj náhledu: Sony

Během večerní přehlídky State of Play na světlo vyšla celá řada zajímavých novinek, mezi nimiž nechybělo oznámení data vydání ambiciózní mlátičky korejského studia Shift Up. Vývojáři nás dlouhou dobu napínali, ale konečně víme, že Stellar Blade vyjde 26. dubna 2024. Na své si však přijdou pouze majitelé konzole PlayStation 5, neb je titul ověnčený nálepkou exkluzivity. Zbrusu nový trailer během šesti minut odhaluje nejen postavy a postapokalyptický svět, ale nezapomíná dávat prostor i vnadným křivkám hlavní hrdinky. Eve je členkou jakéhosi odboje, který se ze zdemolovaného povrchu Země snaží sprovodit záhadné tvory jménem Naytiba. Lidé kvůli nim byli nuceni uprchnout do bezpečí hlubokého a temného vesmíru, zatímco několik bojovníků nasazuje své životy pro to, aby zachránili planetu z rukou nepřátel. 

Zdecimovaný svět a všudypřítomné trosky dříve majestátních měst hráčům nabídnou volnost prozkoumat otevřený svět dle své libosti v rozsáhlé kampani. Vaše volby by měly mít dopad na směr příběhu, protože bude pouze a jen na vás, zda se rozhodnete přeživším na Zemi pomoct, nebo projdete kolem bez povšimnutí. K Eve se připojí také Adam a Lily jakožto členové podpůrného týmu. Co však poutá největší pozornost, jsou souboje s kolosálními monstry i roboty. Bossové se tak stanou nelehkou překážkou k vyzkoušení vašich útočných dovedností. Boj se zaměřuje na blízko a svou dynamikou nejednomu připomene Devil May Cry, Bayonettu nebo NieR:Automatu. Nadšení fanoušci se rozhodně mají na co těšit, protože Stellar Blade naznačuje, že strávíte dlouhé hodiny zábavy ve světě, jehož jste poslední nadějí na vítězství a návrat domů. 

Stellar Blade dříve postihlo zpoždění ve vývoji a nějakou chvíli jsme nevěděli, jak to s hrou vypadá. Dlouhé čekání je však u konce a dle ukázek se můžeme přesvědčit, že se hráči musí doslova třást nedočkavostí. Po vizuální stránce titul totiž vyniká v mnoha ohledech, ale je mi jasné, že pánské osazenstvo ocení spíše než detailní prostředí a hmatatelnou atmosféru s péčí vymodelované křivky Eve. Z traileru lze vypozorovat, že přizpůsobit budeme moct jak její zbraně či oblečení, tak i účes.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.