Jaké superhrdinské filmy nejen od Marvelu nás čekají v roce 2024?

1. 2. 2024
Zdroj náhledu: Marvel

Když jsem dával dohromady seznamy superhrdinských filmů v roce 2022 a 2023, objevila se v nich hromada zajímavých projektů, u nichž je ale nutno podotknout, že většina brutálně propadla. Příkladem jsou Marvels nebo Black Adam, výjimkou byla Batgirl, která nebyla do světa ani vypuštěna. Do toho James Gunn přebral DC, uzavřel starou „verzi“ Aquamanem 2 a Marvel pro změnu řeší natolik brutální propad, že ani skvělí Guardians of the Galaxy neměli šanci nic zachránit (ano, narážím na tebe, Spy Kids 3D Ant-Mane). To je ale problém studia Disney, jež natolik přesytilo trh, že chuť a hlad po tomto žánru pomalu přešly. Máme tu však ještě Sony, vyhrávající se svým animovaným Spider-Manem na plné čáře. Nicméně i letos nás čekají velmi pěkné projekty, na které bude stát za to, se těšit, a já vám snad všechny superhrdinské filmy pro rok 2024 představím.

Justice League: Crisis on Infinite Earths – Part One – 9. ledna 2024

Nedávno mi někdo říkal, že jsem jouda a zapomněl jsem zmiňovat DCAU, tedy DC Animated Universe, který oproti hraným počinům překvapuje svou kvalitou. Jasně, jsou tu lepší a horší kousky, nicméně série Justice League: Crisis on Infinite Earths je rozhodně jedna z těch lepších a upřímně, stojí za to ji vidět. Navíc by se mělo jednat o trilogii s cílem restartovat celé toto univerzum. Pokud o těchto animovaných filmech slyšíte poprvé, dohledejte si je – jsou jich snad už tři desítky, a některé i s dabingem.

Madame Web – 14. února 2024

Potenciál animovaného Spider-Mana s Milesem Moralesem? V původní myšlence na papíře možná. Bohužel, Sony absolutně nezvládlo zpracovat ani jinak skvělého Morbia. Sony však stále vlastní práva na Spiderverse, a tak tu máme Madame Web, kde potkáme hned několik variací Spider-Woman a strýčka Bena Parkera. Upřímně, čím více trailerů vidím, tím větší mám z filmu osypky, a asi i nespravedlivě za to může Dakota Johnson a jindy krásná Sydney Sweeney. Neházejme ještě flintu do žita a dejme děvčatům šanci, třeba odsuzujeme budoucí úspěch.

Deadpool 3 – 26. červenec 2024

Doslova hořící kometa v letošním seznamu hrdinských filmů je Deadpool 3. Nebudeme si nic nalhávat, nic lepšího rozhodně nevyjde. Ryan Reynolds a Hugh Jackman znovu spolu? A tentokrát ne sami, protože Deadpool udělal určitě tolik kravin, že rozvrátil celý multivesmír. Ostatně leaknuté fotky brázdící internet tomu jasně nasvědčují. Tohle je i snímek, u kterého věřím, že hype je oprávněný a nezklame diváky. Ostatně obsazení zde padne jak zadnice na hrnec.

Kraven the Hunter – 30. srpna 2024

Jeden z nejpůsobivějších Spider-Manových soupeřů je lovec Kraven. I Spideyho se snažil ulovit jako svou kořist. Jenomže jak tomu dnes je, původní záměry všech postav se mění, a tak by Kraven the Hunter měl být napůl lovec, napůl eko-warrior a bůh ví, co ještě. Ačkoliv trailery vypadají neskutečně nabušeně a slibuje se nám brutální akce, je to odklon od původního Kravena. Já se tak bojím, že šance na úspěch pomalu mizí, a to považuji Aarona Taylor-Johnsona za geniální casting.

Joker: Folie à Deux – 4. října 2024

Když jsem poprvé viděl film Joker a Joaquina Phoenixe v roce 2019, asi tři dny jsem se z té deprese oklepával. Miluju, jak jej zahrál Heath Ledger, ale Phoenix origin tohoto charakteru dovedl k dokonalosti. Roztříštěná osobnost ztracená ve světě s nemocí náhodného smíchu. K podělání děsivá. Trvalo pět let, než k němu našli jeho milovanou Harley Quinn, a stala se jí Lady Gaga. Opět, Margot Robbie je dokonalý casting, pokud v noci nemáte pod peřinou co dělat, ale Lady Gaga tuto postavu může nastřelit do extrémních výšin. Zatímco tak Deadpool 3 bude akční řežba, věřím, že Joker: Folie à Deux bude atakovat příčetnost diváků, a na to já se sakra těším.

Venom 3 – 8. listopadu 2024

Poslední snímek v našem seznamu, u nějž známe datum vydání. Nejspíš poslední sólovka s Tomem Hardy alias Venomem v hlavní roli bude nějakým způsobem údajně navazovat na události Spider-Man: No Way Home. Víme, že proti antihrdinovi by se měl postavit Chiwetel Ejiofor, jenž se chopí role Orwella Taylora. Ten dá dohromady jednotku, která tohoto symbionta bude lovit. Do toho se má objevit po Carnageovi další mimozemšťan, konkrétně Toxin, takže se nechme překvapit. Jen doufejme, že se tvůrci nepodělají a dají Rko, protože Venomovi 2 zoufale chybělo. Ale to hlavní je, že prosákl drb ohledně souboje Venoma a Spider-Mana. Který z herců to bude?

Spider-Man: Beyond The Spider-Verse – TBD

Kdyby nevyšel Kocour v botách: Poslední přání (ano, já vím, vyšel 2022, ale viděl jsem ho poprvé loni), byl by na světě můj nejoblíbenější loňský animák. Naprosto dokonalá první část Spider-Man: Across the Spider-Verse se dočká pokračování v podobě Spider-Man: Beyond the Spider-Verse nejspíš k Vánocům letošního roku, což snad brzy zjistíme. Nicméně už víme, že se bude jednat o uzavření trilogie Spider-Verse. Opět se vrátí kvanta Spider-Manů/Woman/Girls/Robots/Pigs atd. Prostě skvost, nádhera, pecka a bomba. Jestli finále udrží standard prvních dvou dílů, není se čeho bát, bude to další dokonalost, a i kvůli tomu věřím, že přišlo zpoždění s vydáním z března na neznámo. Zatím si v traileru připomeňte první část a ideálně ji i zkoukněte.

Batman Azteca: Choque De Imperios – TBD

Abych se vyhnul právě stížnostem, že opomínám DCAU, máme tu plánovaný snímek Batman Azteca: Choque De Imperios, který bude obdobou marveláckého WhatIf…? Tedy příběh u DC známých Elseworld, kde se historie stala trošku jinak. V tomto případě je Batmanem Azték Yohualli Coatl, který brání svou domovinu před španělskou inkvizicí. Jeho rodiče jsou zavražděni conquistadory a on se vydává na cestu pomsty. Tvůrčí svoboda, kterou Elseworld dovoluje, je lehce obdobná známému Black Labelu, u nás vydávanému nakladatelstvím Crew. Proto doporučuji, až přijde a vyjde, film zkouknout. 

Watchmen – TBD

Asi nejznámější komiks spisovatele Alana Moora jsou Strážci, skutečně nádherná a velmi zajímavá série z alternativně nealternativního světa. Zack Snyder s nimi navíc abnormálně zaválel ve filmu z roku 2009, velmi dobře byl hodnocený i seriál z roku 2019. Ačkoliv zatím tedy nevíme nic, ani jestli se bude jednat o prequel, sequel, či spin-off, tak víme, že bude mít Rkový rating a nebude se vyhýbat velmi temným tématům předlohy, od znásilnění po brutální masakry ve Vietnamu.

Jak je vidno, čeká nás pár zajímavých projektů. Rok 2024 je nicméně oproti letům předchozím takový lehce „sušší“, tak uvidíme, co přinese rok 2025. Přece jen jsou ve hře Fantastická 4, Thunderbolts, další Avengers, Kapitán Amerika 4 (který už zase přetáčí), nový Superman: Legacy pod taktovkou Jamese Gunna, The Brave and Bold, The Authority a další. Nechme se překvapit, snad to bude stát za to a téma superhrdinů ještě nezemřelo.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.