Nejočekávanější tituly – únor 2024

Nejočekávanější tituly chystané na únor

1. 2. 2024
 

Je to zase tady. Rok 2024 se teprve před malou chvilkou rozeběhl a já už zase nestíhám plnit své novoroční předsevzetí zahrát si vše, co chci. Jak má obyčejný smrtelník vůbec šanci splnit něco tak časově náročného, když se na nás chrlí další várka únorových novinek? První měsíce jsou často jedním z těch nejplodnějších období herního průmyslu a letos tomu rozhodně nebude jinak. Vítejte u dalšího přehledu těch nejočekávanějších titulů tohoto měsíce.

Jujutsu Kaisen Cursed Clash    

2. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Únor s plnou parádou otevírá Jujutsu Kaisen Cursed Clash jakožto chystaná akční hra ve stylu arénovek, kde se proti sobě postaví dva dvoučlenné týmy sestavené z ikonických postav, jako je například Yuji Itadori, Satoru Gojo, Megumi Fushiguro, Nobara Kugisaki a další. Na výběr máme dostat až patnáct postav, přičemž důležitou složkou hry bude volba, jaké dvojice vytvoříte. K dispozici totiž budou různé týmové útoky a komba založená na tom, jak velkou mezi sebou postavy mají jedinečnou synergii a dynamiku. Hráči si skrze bojové zkušenosti zvýší úroveň síly svého bojovníka, a tím postupem času odemknou silnější útoky.

Suicide Squad: Kill the Justice League    

2. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Ve stejný den se po několika odkladech konečně podíváme i do zpustošeného Metropolis, abychom v rolích známých antagonistů zastavili globální invazi Brainiaca, jenž se zmocnil myslí největších hrdinů Země. Konečně vychází Suicide Squad: Kill the Justice League. Toto bláznivé dobrodružství si můžete užít sami nebo až se třemi dalšími přáteli v kooperaci jako Harley Quinn, Deadshot, King Shark nebo Captain Boomerang. Jelikož se jedná o střílečku z pohledu třetí osoby, každá postava ovládá řadu upravitelných střelných zbraní, které půjde přizpůsobit různými doplňky. Hráči mohou družinu vybavit různými kusy výstroje i kostýmy propůjčujícími atributy jiných padouchů.

Foamstars    

6. února / PlayStation 4, PlayStation 5

Utopte své protivníky v bublinkové lázni nové multiplayerové hry Foamstars a pokryjte celý svět pěnou, protože jedině tak si vybojujete vítězství. Hráči se proti sobě postaví ve čtyřčlenných týmech v prozatím třech PvP režimech. Vybírat můžete z osmi hratelných postav, z nichž každá využívá pěnu trochu jinačím způsobem. Bublinková záplava zůstane na povrchu arény a tím pádem výrazně ovlivní či pozmění její geografii. Tím lze vytvářet skvělá místa pro úkryt nebo dosáhnout lepší pozice pro střelbu.

Helldivers 2    

8. února / PC, PlayStation 5

Helldivers 2 je týmová taktická střílečka z pohledu třetí osoby, v níž elitní jednotky Helldiverů bojují o vítězství v mezigalaktickém boji. Vaším cílem ve hře bude eliminovat vzrůstající hrozbu vetřelců pomocí různorodých typů zbraní. Jelikož se jedná o týmovou střílečku, stěžejním a hlavním lákadlem celé hry je kooperativní režim až pro čtyři hráče. Helldivers 2 však nebude jen o likvidaci mimozemských vetřelců. Důležitým prvkem bude také prozkoumávání planet a neustálé vylepšování vašeho vybavení pomocí rozsáhlého systému vývoje.

Banishers: Ghosts of New Eden    

13. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

V nadcházející hře Banishers: Ghosts of New Eden budete hrát za samotné Banishers, Anteu Duarte a Reda Mac Raitha, dva milence, kteří přísahali chránit živé před mrtvými jako lovci duchů. Při jedné z misí je Antea zraněna a stává se duchem – něčím, co sama nenávidí. Přichází tak morální dilema, zda bude její duše osvobozena a bude moct nadobro odejít, nebo zda zvolit druhou možnost, obětovat něco živého a přivést ji zpět k životu. Studio Don't Nod je charakteristické snahou vyprávět emocionálně silné příběhy a tato snaha je zde stále přítomna, nově s větším přídavkem akčního RPG.

Islands of Insight    

13. února / PC

Zajímavý projekt Islands of Insight se kategorizuje jako logická hra, ale pokusí se cílit na relaxaci. Ve velkém otevřeném světě na vás čekají nejrůznější záhady a hlavolamy, které můžete řešit sami, s přáteli pozvanými do hry či dohromady s náhodným hráčem. Je něco nad vaše síly? Vraťte se později nebo zvolte úplný jiný směr vaší dosavadní cesty. V obrovském světě plovoucích ostrovů je místo pro každého a díky schopnosti létat se vám naskytnou pohledy hodné pár vteřin vašeho času. Možná se na chvíli budete chtít zastavit a kochat se úchvatným vizuálem, který hraje barvami, i pestrou paletou prostředí, včetně rozmanitých architektonických stylů různých historických epoch.

Skull and Bones    

16. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Titul Skull and Bones už je takovým mýtem současného herního průmyslu. Jeho oznámení se datuje do minulé dekády, konkrétně do roku 2017, a za tu dobu si vývoj prošel nejedním odkladem. Nakonec to přece jen vypadá, že modlitby byly vyslyšeny a hra opravdu vyjde kousíček za polovinou února. V titulu se stanete pirátským kapitánem hledajícím poklady a bojujícím s ostatními o nadvládu nad oceány během zlaté éry pirátství. Svou cestu začnete jako nicka, jejíž život je srovnatelný s flekem na palubě. Postupně si budujete jméno, rozšiřujete posádku, vylepšujete loď, objevujete svět, získáváte slávu a pochopitelně i hromadu nepřátel.

The Thaumaturge    

20. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Hra The Thaumaturge bude zasazena do Varšavy na začátku 20. století, kde aktuálně vládne ruské carství. Kromě toho, že všude pobíhají ruští vojáci a židovští obchodníci, jsou tu i Salutoři – paranormální síly žijící na hranici reálného světa a stínu, manipulující s lidskou povahou. Proti nim stojí Thaumaturgové, tedy lidé, kteří tyto příšery mohou ochočit. Vy samozřejmě budete jedním takovým jedincem, a navíc si svou postavu budete moct utvořit k obrazu svému. The Thaumaturge by měl nabízet spoustu morálních voleb, skvělý příběh, tahové souboje a unikátní kombinaci fyzických schopností a monster.

Nightingale    

22. února / Early Access / PC

Slibný kousek jménem Nightingale má být nemilosrdnou hrou o přežití v otevřeném fantasy světě Fae s několika rozdílnými lokacemi, jež budou spojovat transdimenzionální portály. Důraz má být dán především na objevování světa, crafting a spolupráci s jinými hráči. Vyrobte si zbraně, postavte přístřeší, uvařte jídlo a ubraňte se před všemožnými tvory. Různé biomy, od zrádných bažin přes vyprahlé pouště až po dusné pralesy, budou ukrývat nejedno tajemství a suroviny nutné pro přežití. Že by se nám tu rýsoval další slibný survival?

Final Fantasy VII Rebirth    

29. února / PlayStation 5

Final Fantasy VII Rebirth je volně hratelným příběhem z pohledu třetí osoby, který navazuje na události remaku původního RPG Final Fantasy VII. Jedná se o nový a napínavý příběh, v němž protagonisty Clouda, Tifu, Barreta a Aerith zavede studio Square Enix do neprozkoumané oblasti při pronásledování nejnebezpečnějšího jedince, Sephirotha – pomstychtivého válečníka, který byl dlouho považován za mrtvého.

Dále také vychází    

Granblue Fantasy: Relink / 1. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Last Train Home – Legion Tales / 1. února / DLC

Boxes: Lost Fragments / 1. února / PC

Persona 3 Reload / 2. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

The Inquisitor / 8. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Airhead / 12. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Ultros / 13. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Solium Infernum / 14. února / PC

Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft / 14. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Goat Simulator 3 / 15. února / Steam

Mario vs. Donkey Kong / 16. února / Nintendo Switch

Furnish Master / 20. února / PC

Bandle Tale: A League of Legends Story / 21. února / PC, Nintendo Switch

Terminator: Dark Fate – Defiance / 21. února / PC

Last Epoch / 21. února / vydání plné verze / PC

Slave Zero X / 21. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Sons Of The Forest / 22. února / vydání plné verze / PC

Open Roads / 22. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Pacific Drive / 22. února / PC, PlayStation 5

The Tribe Must Survive / 22. února / PC

Garden Life: A Cozy Simulator / 22. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Brothers: A Tale of Two Sons Remake / 28. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S 

Star Wars: Dark Forces Remaster / 28. února / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Welcome to ParadiZe / 29. února / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.