Animal Well – čičíííííííííí

Nedávno založené Bigmode Games ohlašuje první titul

9. 1. 2023
Zdroj náhledu: Shared Memory

„I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo“, tak zní jeden z nejznámějších a muži nejpoužívanějších citátů. Pokud ho však vztáhnete na videohry, můžete se dostat k tvrzení, že i nízkorozpočtové produkce nezávislých vývojářů mohou v hráčských srdcích zanechat stejně silný, ne-li silnější zážitek. Známý YouTuber Jason Yevgeniy Gastrow fungující na světoznámém herním kanále Videogamedunkey si věhlas získal především díky odhodlání svým fanouškům představit nejen ty nejznámější triple-A tituly, ale  i díky věnování stejné pozornosti také nezávislým videohrám. Jeho snaha podporovat indie vývojáře nakonec vyústila v to, že v minulém roce založil nezávislé vydavatelství jménem Bigmode Games. V dnešních dnech už víme, který titul se pod jeho záštitou dostane k rukám nedočkavých fanoušků. Bigmode Games jako svou vůbec první hru vydá Animal Well od studia Shared Memory založeného zkušeným vývojářem Billym Bassem.

Animal Well je ve fázi produkce více než pět let a jeho autor se mu zprvu začal věnovat ve volném čase. Podle webových stránek Bigmode Games je titul doslova „pixelový zázrak vykreslený ve složitých zvukových a vizuálních detailech. Vylíhněte se ze své květiny a projděte krásným a někdy strašidelným světem Animal Well. Setkejte se s živými tvory, malými i velkými, užitečnými i zlověstnými, když objevíte nekonvenční vylepšení a odhalíte tajemství studny. Je to opravdu jedinečný zážitek, který vás může rozesmát strachem, překvapením nebo radostí.“

Hráči by tak neměli být ošizeni o intuitivní hádanky v atmosférickém světě či o manipulaci s prostředím. Animal Well je stále ve vývoji, a proto nemůžeme s jistotou tvrdit, zda vyjde ještě letos. Jedinou potvrzenou informací je uvedení hry na Steam a PlayStation 5. Je povznášející sledovat, jak se nezávislým vývojářům v posledních letech dostává stále více podpory a tolik zasloužených úspěchů.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.