Nedávno založené Bigmode Games ohlašuje první titul

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Shared Memory

„I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo“, tak zní jeden z nejznámějších a muži nejpoužívanějších citátů. Pokud ho však vztáhnete na videohry, můžete se dostat k tvrzení, že i nízkorozpočtové produkce nezávislých vývojářů mohou v hráčských srdcích zanechat stejně silný, ne-li silnější zážitek. Známý YouTuber Jason Yevgeniy Gastrow fungující na světoznámém herním kanále Videogamedunkey si věhlas získal především díky odhodlání svým fanouškům představit nejen ty nejznámější triple-A tituly, ale  i díky věnování stejné pozornosti také nezávislým videohrám. Jeho snaha podporovat indie vývojáře nakonec vyústila v to, že v minulém roce založil nezávislé vydavatelství jménem Bigmode Games. V dnešních dnech už víme, který titul se pod jeho záštitou dostane k rukám nedočkavých fanoušků. Bigmode Games jako svou vůbec první hru vydá Animal Well od studia Shared Memory založeného zkušeným vývojářem Billym Bassem.

Animal Well je ve fázi produkce více než pět let a jeho autor se mu zprvu začal věnovat ve volném čase. Podle webových stránek Bigmode Games je titul doslova „pixelový zázrak vykreslený ve složitých zvukových a vizuálních detailech. Vylíhněte se ze své květiny a projděte krásným a někdy strašidelným světem Animal Well. Setkejte se s živými tvory, malými i velkými, užitečnými i zlověstnými, když objevíte nekonvenční vylepšení a odhalíte tajemství studny. Je to opravdu jedinečný zážitek, který vás může rozesmát strachem, překvapením nebo radostí.“

Hráči by tak neměli být ošizeni o intuitivní hádanky v atmosférickém světě či o manipulaci s prostředím. Animal Well je stále ve vývoji, a proto nemůžeme s jistotou tvrdit, zda vyjde ještě letos. Jedinou potvrzenou informací je uvedení hry na Steam a PlayStation 5. Je povznášející sledovat, jak se nezávislým vývojářům v posledních letech dostává stále více podpory a tolik zasloužených úspěchů.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn