Once Human - nejhranější demo

Nejhranější demoverze červnového Steam Next Festu

19. 6. 2024
Zdroj náhledu: Starry Studio

Třikrát do roka přichází ten vzrušující čas zasednout k počítačům a zkoušet demoverze od stovek nejen nezávislých vývojářů. Při Steam Next Festu je alespoň u nás v redakci již dobře zaběhlou tradicí semknout síly a vytvořit společný článek s těmi nejzajímavějšími kousky. Ostatně přesně to jsme udělali i tentokrát. Od minulého pondělí až do včerejšího podvečera hráči na Steamu mohli vyzkoušet stovky demoverzí chystaných titulů, a že bylo skutečně z čeho vybírat. Společnost Valve vlastnící platformu Steam najela rovněž na poměrně nový zvyk, a to odhalování těch nejstahovanějších, a tedy nejhranějších projektů. Už se nám nedostává pouze prvních deset příček, ale nahlédnout můžeme ještě daleko dál. My se však pojďme podívat na TOP desítku.

První příčku jednoznačně obsadil multiplayerový survival Once Human od Starry Studio. V titulu se ujímáte mety, člověka, který je odolný vůči mimozemské nákaze známé jako Hvězdný prach. Vaším cílem bude přežít v zamořeném a velmi nebezpečném světě. Stavíte základny, obstaráváte potravu s vodou a lepší vybavení v podobě zbraní i oblečení. Přitom čelíte zmutovaným a občas groteskním nepřátelům. Někteří mají místo hlavy lampičku nebo narazíte na autobus s pavoučíma nohama. Once Human lze hrát sólo nebo v kooperaci už od 9. července 2024 skrze PC a mobilní zařízení.

V těsném závěsu druhé místo obsadila hra Level Zero: Extraction, opět multiplayerová taktická FPS proti mimozemským monstrům. Bronzový stupínek získala závodní hra v otevřeném světě Test Drive Unlimited Solar Crown. Bramborovou příčku pro sebe ukořistila relaxační hra Tiny Glade, jejíž náplní je cihličku po cihličce stavit jedinečné budovy. Na pátém místě se umístila hra Wizard of Legend 2, hnedle za ní kachní přestřelka DUCKSIDE a Metal Slug Tactics. Osmá pozice patří vesmírnému The Alters z dílny 11 bit studios a desítku uzavírá Lost Castle 2 a Dungeon Clawler

Poměrně vysoko v seznamu se rovněž nachází Flintlock: The Siege of Dawn nebo Aloft.  Na celý seznam se můžete podívat přímo na stránkách platformy. Další Steam Next Fest nás čeká v říjnu a my už si na něj brousíme zuby.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.