Banana - banán

Přes osm set tisíc hráčů kliká na banán

18. 6. 2024
Zdroj náhledu: Sky

Prorazit na trhu s videohrami není žádný med. Někteří z vývojářů se snaží zviditelnit jedinečnými projekty, které často přesahují hranice lidského chápání… obzvláště když může uspět i simulátor gumových kachniček, v němž neděláte absolutně nic. No, zpět k tématu. Nejen kachničky mají žhavou konkurenci. Na Steamu poslední dny frčí bizarní hra s názvem Banana. Hádáte správně. V tomto titulu je vaším úkolem klikat na banán a zvyšovat tak své skóre. Ve hře je ovšem jeden obrovský zvrat. Po určitém čase hráč obdrží náhodný typ banánu (nebo spíše ozdobné slupky) různých rarit. Tyto „sběratelské předměty“ následně můžete prodat na komunitním trhu platformy Steam a vydělat si tak pár reálných chechtáků. Šílené na tom je, že cena vzácných banánů rychle roste. Ty nejdražší aktuálně dosahují více než tisíce dolarů. 

Díky tomu raketově stoupá rovněž počet hráčů. Titul Banana je ke stažení zcela zdarma a dosud nejvíce zaznamenal 858 915 současně aktivních uživatelů. Problém je, že komunita tohoto trendu lehce zneužívá. Lidé si zakládají tisíce falešných profilů a účtů botů, aby zvýšili své šance na vzácný banánový drop. Jeden z vývojářů v rozhovoru pro Polygon sám řekl, že čeká na den, kdy společnost Valve zasáhne a hru vypne, protože jde o jakousi právní závadu s nekonečnými penězi. Stejně tak se podělil o statistiku, že na sto padesát tisíc hráčů připadá pouze jedna třetina těch skutečných. Někteří si tak už přišli na stovky dolarů.

Vývojáři se do celého procesu snaží zapojit početnou banánovou komunitu. Ta totiž skrze oficiální server na Discordu přispívá svými návrhy banánů. Ty vybrané se následně mohou odemknout komukoliv, čímž se komunitní trh stále přesycuje rapidně se zvyšujícím počtem dostupných skinů k odemknutí. Banana je aktuálně druhou nejhranější hrou na Steamu a těší se takřka devadesáti procentům kladných ohlasů. Titul přitom vyšel už v dubnu letošního roku, ale takovou popularitu si získal až začátkem června. Těžko říct, do jakých výšin nadále poroste.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.