Nejočekávanější tituly – květen 2023

Nejočekávanější tituly chystané na květen

1. 5. 2023
 

Říká se, že čas pocitově ubíhá rychleji, když se dobře bavíte. Pomalu a jistě se blížíme k polovině letošního roku, který jsme teprve nedávno vítali za doprovodu hlasitého odpočtu a rachejtlí. Ještě předtím se na nás chystá několik zajímavých novinek, jejichž datum vydání spadá do května. Níže naleznete výběr těch nejzajímavějších z nich.

Redfall    

2. května / PC, Xbox Series X/S

Hned zkraje měsíce se dočkáme upírské rubačky s názvem Redfall. Ta měla původně vyjít už v roce 2022, ale vysoké ambice a snaha titul dotáhnout do co nejlepší podoby zapříčinily, že upíry zamořené město navštívíte až nyní. V tomto svižném FPS v otevřeném světě se jako jedni z hrstky přeživších pokusíte zkrátka a jednoduše přežít. Zda se na tuto misi vydáte sami, či s parťáky, je pouze a jen na vás.

Darkest Dungeon 2    

8. května / PC

V první polovině května nás také čeká plná verze pokračování nemilosrdné rogue-lite tahovky Darkest Dungeon 2. Ta se konečně vymaní z pout předběžného přístupu a předvede své novinky i inovace naplno. Se svými čtyřmi neohroženými hrdiny se vydáte na strastiplnou cestu, jejímž cílem by mělo být zastavit blížící se konec světa. Druhý díl si pro hráče přichystal ještě větší výzvu a my už se nemůžeme dočkat.

Death or Treat    

11. května / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, později PlayStation 4 a Nintendo Switch

Také nezávislá studia nezahálejí a jedno z nich na květen chystá akční hack and slash rogue-lite s názvem Death or Treat v kouzelném městě HallowTown. Jakožto úspěšný podnikatel v oblasti výroby cukrovinek pro koledníky jménem Scary se pokusíte nezkrachovat. Prohnaný Clark Fackerberg totiž narušil ducha klasického Halloweenu a vy musíte vše vrátit do starých kolejí. Tato rychlá mlátička se kromě vtipného příběhu a roztomilého vizuálu zaměřuje na boj uzpůsobený různým potřebám různých hráčů.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom    

12. května / Nintendo Switch

Dlouho očekávané pokračování legendární Zeldy také čekal odklad. Hra si nakonec vysloužila květnové vydání jako jeden z nejočekávanějších zástupců na Nintendo Switch. Příběh nás opět zavede do království Hyrule, ale tentokrát se podíváme i nad něj. V oblacích se rozprostře dosud neprozkoumaná část úchvatného světa, což s sebou samozřejmě přinese nové mechaniky, nové nepřátele a nový příběh.

Last Holiday    

18. května / Early Access / PC

Květen se pro české vývojáře z Boomer Games Studio ponese v duchu spuštění předběžného přístupu hry Last Holiday. Tento skvost vás přenese zpět do roku 2000 do malebné severočeské vesničky. Poznejte na vlastní kůži, jak moc je život na vesnici tvrdý. Autentický vidlácký zážitek slibuje vše, co k tomuto životu patří – cíga, holky, lahváče, diskošky, rychlý auta i gembl v místní hospodě. Chtíč je jedna věc, ale dávat si pozor budete muset především na skutečné potřeby, jako je hlad, žízeň, stres či nechtěný styk. A jen tak mimochodem, český dabing je samozřejmostí.

The Outlast Trials    

18. května / Early Access / PC

Třetí díl ze série psychologických hororů Outlast sloužící jako prequel k prvním dvěma hrám vás zve zažít další otupující teror, tentokrát však s přáteli. V roli vězňů sloužících jako pokusná morčata k otestování metod vymývání mozků a ovládání mysli se pokusíte vyřešit zkoušky, abyste dokončili terapii a mohli odejít. Ve stylu Outlastu budete čelit agresivním protivníkům, plížit se ve stínech a vytvářet příležitosti k tomu, z každého testu vyjít živý. The Outlast Trials bude obsahovat intenzivní násilí, krveprolití, explicitní sexuální obsah a hrubé výrazy. Nalaďte se na vlnu předběžného přístupu ve společnosti až tří dalších přátel. Teror začne už velmi brzy.

Naše první dojmy najdete zde.

Amensia: The Bunker    

23. května / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Dalším přírůstkem do květnové nadílky bude očekávané vydání Amnesia: The Bunker. Nový díl populární série se pokusí získat si srdce hráčů díky slibovanému intenzivnímu hororovému zážitku v prostředí temného bunkru z první světové války. V jeho útrobách na vás budou číhat všemožné děsy a nepřátelé libující si ve tmě. V kůži francouzského vojáka budete sbírat zásoby, vyrábět nástroje a činit důležitá rozhodnutí ovlivňující zakončení příběhu. Čas rozhodně není na vaší straně a neustálé napětí bude stupňovat také neznámé monstrum reagující na každičký váš pohyb.

After Us    

23. května / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

V ten samý den, jako se vydáte do útrob temného bunkru, můžete navštívit abstraktní svět zobrazující destruktivní vztahy mezi lidmi a přírodou. Jakožto drobný Duch života Gaia se vydáte zachránit duše zvířat a obnovit život na planetě. Nádherná plošinovka After Us uchvátí vaše smysly a dá vám nástroje nejen pro objevování zpustošené země, ale také pro boj proti nepřátelským monstrům pokrytým ropou. Budete to vy, kdo zachrání přírodu, nebo se stanete jejím zatratitelem?

Miasma Chronicles    

23. května / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

U postapokalyptických scénářů ještě chvíli zůstaneme. Miasma Chronicles ke konci měsíce nabídne zajímavou kombinaci průzkumu, taktiky, tahových soubojů a prvků RPG ve snaze navždy změnit běh lidských dějin. Mladému chlapci Elvisovi se jednoho dne do rukou dostane rukavice, s jejíž pomocí může ovládat divokou sílu známou jako „Miasma“ – sílu, která zapříčinila zkázu a rozervala zemi na kusy.

The Lord Of The Rings – Gollum    

25. května / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Oficiální adaptace založená na literárních dílech J. R. R. Tolkiena se konečně vrátí do Středozemě. Přidejte se k záhadnému Glumovi v jeho cestě za znovuzískáním toho, co mu bylo ukradeno. Jeho dosud nevyřčený příběh vás zavede na dobře známá místa od vršků Mordoru až po Temný hvozd. The Lord Of The Rings – Gollum slibuje zážitek věrný knihám a mimořádné dobrodružství v cestě za mnoha setkáními. Glum, mučený svou rozdvojenou osobností, se přizpůsobí každé nepříznivé situaci, a ačkoliv to není silný bojovník, díky své hbitosti a důvtipu dokáže přemoci nejrůznější protivníky.

System Shock (remake)    

30. května / PC, PlayStation 4, Xbox One

Poslední květnové dny se ponesou ve znamení nostalgie pro mnohé již odrostlé pařany. Plnohodnotný remake přelomového originálu System Shock z roku 1994 dorazí v novém kabátku, s aktualizovaným ovládáním, přepracovaným rozhraním i novými zvuky a hudbou. Stále však dokáže nabídnout tu kultovní hratelnost, kterou fanoušci po celém světě tolik milují. Postavte se vyšinuté AI se snahou přeměnit vše živé na armádu mutantů.

Dále také vychází    

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.