Neo Berlin 2087 hráče zavede do kyberpunkového Německa

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Elysium Game Studio

Prostřednictvím prvního traileru byla nečekaně oznámena nová kyberpunková akční hra Neo Berlin 2087. Její vydání pro PC a PlayStation 5 je předběžně plánované na příští rok. Titul, který jeho němečtí vývojáři z Elysium Game Studio popisují jako akční RPG nakombinované se střílečkou z první i třetí osoby, vzbudil mezi hráči rozpačité reakce. Podle mnohých z nich hra navzdory působivé grafice propůjčené Unreal Enginem 5 působí nudně a lacině.

V tomto bodě je ale na místě upozornit, že vývoj se zatím podle samotného traileru nachází v pre-alpha fázi a záběry gameplaye dosti pravděpodobně pochází z jediné funkční lokace, která je momentálně připravená. Není tedy vůbec vyloučené, že se Neo Berlin 2087 později vyvine v zajímavější projekt, než jakým se jeví doposud.

Prozatím dostupné materiály neslibují nic jiného než typické kyberpunkové téma násilně stratifikované společnosti a inspiraci nejslavnějšími žánrovými klasikami, jako jsou filmy Blade Runner a Ghost in the Shell.

Vývojáři na svém webu také uvádějí, že projekt vznikl díky finanční podpoře ze strany německé vlády, která se snaží posílit místní videoherní trh.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn