Neo Berlin 2087 – ZONE

Neo Berlin 2087 hráče zavede do kyberpunkového Německa

9. 4. 2023
Zdroj náhledu: Elysium Game Studio

Prostřednictvím prvního traileru byla nečekaně oznámena nová kyberpunková akční hra Neo Berlin 2087. Její vydání pro PC a PlayStation 5 je předběžně plánované na příští rok. Titul, který jeho němečtí vývojáři z Elysium Game Studio popisují jako akční RPG nakombinované se střílečkou z první i třetí osoby, vzbudil mezi hráči rozpačité reakce. Podle mnohých z nich hra navzdory působivé grafice propůjčené Unreal Enginem 5 působí nudně a lacině.

V tomto bodě je ale na místě upozornit, že vývoj se zatím podle samotného traileru nachází v pre-alpha fázi a záběry gameplaye dosti pravděpodobně pochází z jediné funkční lokace, která je momentálně připravená. Není tedy vůbec vyloučené, že se Neo Berlin 2087 později vyvine v zajímavější projekt, než jakým se jeví doposud.

Prozatím dostupné materiály neslibují nic jiného než typické kyberpunkové téma násilně stratifikované společnosti a inspiraci nejslavnějšími žánrovými klasikami, jako jsou filmy Blade Runner a Ghost in the Shell.

Vývojáři na svém webu také uvádějí, že projekt vznikl díky finanční podpoře ze strany německé vlády, která se snaží posílit místní videoherní trh.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.