Never Alone – úvodka

Never Alone vyjde na Switch a láká na pokračování

11. 2. 2022
Zdroj náhledu: Upper One Games

Never Alone je unikátní logická adventura popisující napínavé dobrodružství mladé odvážné dívky Nuny a jejího věrného liščího parťáka na cestě za objevením příčiny věčné vánice. Příběh se mezi původními obyvateli Aljašky – zvanými Iñupiat – vypráví již po generace, a právě ve spolupráci s nimi byla vytvořena tato hra. Na tvorbě se podílelo téměř čtyřicet starších aljašských domorodců, vypravěčů a dalších členů jejich komunity. Stejně tak vypravěč hovoří ve starém jazyce Iñupiat. V cestě napříč zmrzlou tundrou můžete ovládat obě postavy zároveň, nebo naopak využít kooperační režim s dalším kamarádem.

Je tomu už skoro osm let, co titul spatřil světlo světa. Autoři však představili nový trailer, který oznamuje vydání Never Alone: Arctic Collection na Nintendo Switch už 24. února za cenu necelých 20 $. V úplném závěru také láká na pokračování, přičemž práce na druhém díle jsou zatím takříkajíc v plenkách. Bohužel toho více neznáme. Můžeme tak pouze hádat, jaká další dobrodružství na malou Nunu čekají a zda toto chystané pokračování neztvární úplně jiný příběh.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.