Portal Companion Collection – úvodka

Kolekce Portal míří na Nintendo Switch

10. 2. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Máme za sebou další z pravidelných akcí Nintendo Direct, na níž se kromě vzrušujícího oznámení No Man's Sky na Nintendo Switch objevila jedna velká novinka, která jistě potěší mnoho fanoušků. Těžko byste asi hledali někoho, kdo alespoň jednou v životě neslyšel o titulu Portal. Oba dva díly legendární logické hry si koncem tohoto roku zahrajete už i na Switchi v kolekci pojmenované Portal Companion Collection. Cena je zatím stanovena na 20 €. Jde o zcela první případ, kdy se hra od společnosti Valve objeví také na platformě od Nintenda. Druhý díl navíc nabídne kooperaci ve splitscreenu. Provětrejte své mozkové buňky a, ať už v roli Chell nebo P-bodyho s Atlasem, překonejte všechny překážky stavící se vám do cesty.

Portal 2 byl jednou z prvních her vůbec, kterým byla ověřena kompatibilita s chystaným Steam Deckem. To v důsledku znamená, že se již připravovaly plány pro to, aby bylo možné tento titul hrát na malé obrazovce. Oba dva díly jsou nenáročné z hlediska technických požadavků, a tak bylo poměrně snadným rozhodnutím k tomuto kroku přistoupit. Důležitější je ovšem fakt, že se tímto krokem možná připravuje potencionální cesta dalším kouskům, jako může být například Half-Life 2, Team Fortress 2 a jiné hry se Source enginem.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.